Jump to content
D3athRow

Въпрос катализатор 2.4 мотор

Recommended Posts

здравейте, 

наложи се да премахна катализатора на колата - акорд 7 2.4 , тъй като беше много ръждясал. след няколко дена се поява жълтия чек на таблото - дали някой го е изключвал софтуерно някъде в София?

също така при неработещ климатик колата започва да загрява повече от нормалното - идеи от какво може да е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
преди 49 минути, D3athRow написа:

наложи се да премахна катализатора на колата - акорд 7 2.4 , тъй като беше много ...

Някой те е подлъгал с махането..., какво като е ръждясал..?

Не знам на 2.4, но на 2.0 , има 2 ламбда сонди, едната преди, другата на самия катализатор, та няма как да не светне чека, като махнеш някоя от тях... Първата управлява качеството на сместа, а втората контролира правилната работа на катализатора. Мисля, че и двете са широколентови, но не еднакви...

Не знам, дали има връзка със загряването, но не е ОК, да свети чека, защото няма да разбереш за някой нов проблем...

 

Редактирано от JapCar

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две са сондите на Акорда. Едната е на катализатора. Може да се излъже сондата с дистанционна втулка. Не съм сигурен дали софтуерно може да се махне. Работата на двете сонди мисля, че е свързана. Едната взема информация от другата. Това знам. Повече инфо от знаещи колеги.

Не би трябвало да има връзка загряването на колата с липсата на катализатор. Провери си антифриза и дали ти работят и двете перки за охлаждане на радиатора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сондата се премахва софтуерно за около 18 минути.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...