Jump to content
thelastbonbona

Обслужване Civic 1,5T CVT

Recommended Posts

Здравейте,

 

Не намерих друга подобна тема затова ето ме тук!

Преди няколко дни минах през първото си обслужване (лично мое) на 54,000 км в оторизиран сервиз понеже още сме в гаранция (говоря малко като майките и татковците, още кърмим, акаме и пълним папмерси :)), извинявам се! ;д )

 

- Това било малкото обслужване, та ми смениха маслото на двигателя (с 0w-20), маслен филтър и филтър купе.

- Помолих ги да сменим и маслото на CVT-то (CVT HCF-2) понеже ми казаха, че трябвало дасе смени на 60к, а това е преди следващото обслужване и така.

- Гледам в документа пише, че са сменили и нещо което ми прилича на пробките за маслата - 14мм и 18мм - само гадая че е на Нидерландски (AFTAPPLUG)

- Обслужиха ми и климатика, смениха предни чистачки и така, 636 евро по-късно.

 

Имах и проблем с предния парктроник, който когато вали се включваше произволно - бях се подготвил с видео материал, доказателства и прочие.. като му казах на приемчика, вече въоръжен с всичко, той ми каза "а, да.. знаем си го този проблем, ще сменим някаква решетка на която седят парктрониците и се оправя този проблем". Та и това са направили и мина по гаранцията.

Дадоха ми и безплатно 1 година Honda road assist за цяла европа, като това се подновявало за следващата година при всяко обслужване при тях. 

 

И последно - понеже представителството не ми е под ръка, а не можех да чакам там ми дадоха Honda Jazz на 700км, да си връткам през това време като трябваше единствено да си заредя изразходваното гориво.

 

Това са моите преживявания.. Лек и усмихнат ден!

 

п.с. към админите, ако искате да оставим темата и за други колеги да постват в нея, може да махнем конкретния двигател от заглавието. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, честито и безаварийно.

Това вероятно са дифтунките, а не самите пробки - така е редно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно си прав, сега обърнах внимание, че цената им е ~2 евро бройката. Просто гугълнах aftapplug и така :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това колега 14мм и 18мм са дифтунките! Едното е за маслото на картера, другото е за скоростната кутия!

Абе много са дигнали цената!

Миналата година, края на ноември ги правих тези обслужвания и сега ги гледам, че по фактура са ми 0,38 и 0,96 евро! И това в Люксембург, в оторизирания сервиз!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повече ме респектира крайната цена 636 евро ама какво да ги правя.. Обадиха ми се да ме питат дали да не ми обслужат климатика, че имало нужда и си казах е.. окей, 50-60 евро къде не съм ги дал - БАМ 130 :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще трием мнения, ми се струва. Лошо учиш майсторите. Аз така обслужвах климатика на акорда. "Всичко е наред, 20 грама фреон имаше за допълване" - БАМ 100 лева! Сега, като видят европейските цени, ще им се видят малко.

 

Преди 5 часа, thelastbonbona написа:

да ме питат дали да не ми обслужат климатика, че имало нужда

Не са казали нуждата чия е - твоя или тяхна :D

 

Иначе двигател и вариатор на сивика си ги обслужвам сам, за да си спестя неудобството да нося мое масло за смяната.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...