Jump to content
Sign in to follow this  
b0r1slav

Бяла субстанция в разширителния съд

Recommended Posts

Здравейте наскоро закупих Honda Civic Aerodeck 1.4 90 ps 1998.

При проверка на антифриза в разширителния съд установих, че на маркуча, който слиза надолу в казанчето се събира бяла субстанция наподобяваща мляко, дръпнах с капкомер малко антифриз сложих го в чаша за кафе и антифриза си беше бистър и зелен. Като отвих капачката на радиатора вътре се виждаше да плуват разни бели парцали.

Маслото на щеката е с нормален цвят.

Първо се зачудих да не би някой от предишните собственици да е използвал от онези препарати за запушване на пробойни по главата или радиатора, никога не съм виждал антифриз с подобна добавка и нямам база за сравнение.

Та въпроса ми е на някой дали се е случвало подобно нещо и има ли повод за притеснение.

IMG_4475.jpeg

Edited by b0r1slav

Ето и още снимки, ако става ясно нещо..

IMG_4510.jpeg

IMG_4511.jpeg

IMG_4514.jpeg

Най вероятно е промивана системата или са запушвани течове с добавки. Промий системата и смени антифриза за успокоение. Ако е духнала гарнитура в антифриза се образуват черни парцалчета или маслото добива вид на боза.

• Like 1

Иначе казано, да не се притеснявам толкова за пукнатини в главата или гарнитурата при това положение? Леко се притесних, да не би човека който ми я продаде да е сложил някаква добавка да замаскира евентуален проблем с главата или гарнитура, иначе при отворен разширителен съд и капачка на радиатора не прави мехури,маркучите не са твърди при оптимална температура.. 

Edited by b0r1slav

Явно на никой не му се е случвало да срещне подобна субстанция..

Сменяй антифриза и следи. Всичко може да е, но само времето ще покаже дали има повод за други ремонти или просто антифриза е бил доста стар и разложен. 

Edited by boiskii
  • Like 1

Днес реших да източа разширителния съд за да видя какво има на дъното и се натъкнах на това.. 

Котлен камък, мръсотия или някаква добавка мога само да гадая.

Измерих антифриза с уред и се оказа, че е само с концентрат и отчита -60 градуса, налях около литър дестилирана вода, при първа възможност ще сменя охладителната течност, само ме притеснява, ако е наливана добавка за течове, като сменя антифриза да не бликне отнякъде..

IMG_4520.jpeg

Edited by b0r1slav

Явно някой се е учил да налива антифриз на твоята кола,и е сипвал концентрат както повечето правят за да подсилят антифриза,много грешно.

Ако имяш възможнаст източи тази помия и промии с машина,сложи оригинален антифриз който е готов за употреба,и е лонг лайф.

Screenshot_20220927-085241_Chrome.thumb.jpg.2e90739394dacadf651fc63575ca1cc9.jpg

Да при първа възможност ще го направя, но много интересно ми стана какво ще да е това на дъното на разширителния съд.

За първи път виждам такова чудо 🙂

P.S Дайте някаква идея как ефикасно да почистя казанчето, като го сваля?

Edited by b0r1slav

Сваляш казанчета и с гореща вода и препарат и дълга пръчка  ,измиваш докато светне.