Jump to content
Влади 39

Различни съединители

Recommended Posts

Има ли разлика в съединителя на  акорд 7 и акорд 8 генерация дизел? Аз зациклих с моят съединител. Старият който ми приплъзва е поръчан за оригинален,новият който поръчах е същия като стария но и той не пасва. Проверих ги по номерата и ми излизат че са 140кс . Дали имат някаква разлика в дебелината на огледалния?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Имат разлика, те моторите са различни :cool:

Редактирано от policeman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз предполагам че има,но защо като поръчвам съединител за 8генерация магазините в Благоевград ми дават за 7генерация. Добре че има по компетентни консултанти по другите градове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност разликата между двата съединителя е в дебелината на огледалния. И това го разбрах след 2 седмици ходене по мъките 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След монтирането на правилният съединител Хондата е бомба 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1година реших да сменя съединителя и я откарах на майстор,смених съединител комплект +маховик. Майстора си поръчваше частите,оригинален съединител на Хонда и маховик Luk. Около 4/5месеца всичко беше наред (5000кн) и след това почна да ми приплъзва между 2000/3000оборота и после пак си поемаше,като давах плавно газ не приплъзва. Отидох пак при майстора,той я тества и каза че може да е някоя от помпите,но незнае от коя. Порових се по сайтовете и видях че двете струват 1000лв. Не ми се играеше на принципа проба грешка и издирих телефона на Фена бг тук от форума,чухме се по телефона и се разбрахме да му я закарам да я види. Декември отидох до Дупница Фена бг я видя караше я и каза че е объркан съединител,той каза че неможе да я оправи защото има здравословни проблеми. Намерих друг майстор в Благоевград и му я откарах. Той започна да проверява помпите,но се оказа че не е от тях и я отвори. Свали маховика и съединителя и видяхме че съединителя е отворил до край. Поръча нов съединител и той беше като стария,не пасваше добре,после поръча втори +маховик и пак не ставаше маховика е същия като стария но и 2 съединител не ставаше. Поръчахме трети съединител и той не ставаше. Обадих се пак на Фена бг, пратих му снимки на старите маховик и съединител и на новите който не стават и той каза че маховика е същия,но съединителя е за 7генерация 140кс. И така поръчах съединител от едно момче от София. Пратих му и на него тези снимки и той ми каза същото. Прати ми правилният съединител и сега всичко е наред. 

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи честно:boxed: Нали по номер го поръчвате!? Баси търговците, не е истина:confused:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да всичко се поръчва по VIN номер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най лошото е че си платих 2пъти за едно и също. Този съединител ми излезна златен,заради некомпетентноста на търговците и до някъде и майстора 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И на мен по ВИН номер в Елиткар ми дадоха съединител за Акорд 7 и после не искаха да си го вземат обратно. Пуснах една жалба в КЗП и след месец сами ми се обадиха да ми върнат парите. 

Редактирано от Ceco85
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...