Jump to content
Pharmman

Решение на грешка p0420 , сиреч катализатора е чао

Recommended Posts

здравейте колеги, пиша за да споделя с вас решение за тази грешка. Сагата започна малко след като купих колата, уж я гледах катализатора беше там, като го свалихме се оказа, че съдържимото го няма и беше заварен отгоре. Съответно чека ми вадеше очите със съответната грешка. Тогава купих афтърмарквт катализатор. За жалост тогава не видях, че колегите са постнали някакъв от йбей, който може би евентуално върши някаква работа. Този, който взех аз не вършеше. Разликата беше в това, че чека не светеше постоянно , а светваше през 100-200км. На прегледите не можех да покривам нормите. Сложих втулка, права -  същата работа... И сега махнах катализатора и направих изпускателната система по съответния начин. Не казвам, че това  най-правилното решение на проблема, просто споделям, от там нататък, кой както си реши. За сега чека не е светвал от 1 седмица. 

Поздрави

FB_IMG_1706361371768.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остава да минеш ГТП и да кажеш дали емисиите са в нормите - според оторизираният "орган"? Но гледай какво показва и колко трябва да е. Някъде са снисходителни и те "пускат", което не значи че си ОК.

Тогава "иновацията" може да получи овации. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с пoлски JMJ катализатор. Грешка не ми е светкала от както съм с него, но на ГТП, не покривам нормите на бензин. На газ е ОК. Май няма автърмаркет катализатор, който да покрива нормите на бензин. Последната снимка е причината да сменя моя. Върнах го със счупена първа пита за 500 лв

20220506_103548.jpg

20220506_103028.jpg

20220506_121159.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М даааааа. И аз съм с автърмаркет катализатор. За покриването на изискванията за емисии върши работа само няколко месеца. После вече няма вкарване в нормата. Но пък чека не е светвал вече от 3 г. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 3.02.2024 г. at 17:02, Ivan_Ch написа:

Аз съм с пoлски JMJ катализатор. Грешка не ми е светкала от както съм с него, но на ГТП, не покривам нормите на бензин. На газ е ОК. Май няма автърмаркет катализатор, който да покрива нормите на бензин. Последната снимка е причината да сменя моя. Върнах го със счупена първа пита за 500 лв

20220506_103548.jpg

20220506_103028.jpg

20220506_121159.jpg

 

Аз съм със същия. При мен не покрива показанията за кислород при ГТП. При вас на какво дава отклонения?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@h5rov на газ е ОК, но на бензин играе запалката върху една сонда за да влезне в толеранс.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...