Jump to content
baju

Настройка на огледало при задна предавка

Recommended Posts

Привет! Колеги, може ли да обясните как се настройваше дясното странично огледало, за да може при превключване на задна предавка да се смъква само до дадено ниво. Сега ми прави обратното и вместо да смъква го вдига. Цял ден си играх днес и не се сещам преди как го бях настроил. Някой който се е сблъсквал с подобен проблем и има решение нека драсне как се случва хватката. Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Копчето с което избираш кое огледало да настроиш, го оставяш включено на дясно огледало. В този случай когато включиш на задна дясното огледало се накланя надолу.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той друго пита.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли кой да обясни стъпка по стъпка как да се настрой това огледало?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи го на ръка, Най вероятно си с постоянно позициониране на R на бутона и зимата когато стъклото е замръзнало механиката е прескочила няколко зъба когато си дал на задна, леда не е дал възможност на самото стъкло да се движи.  Няма настройка и не знам какво чакаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не съм чувал за определяне колко да се "навежда" избраното огледало.

Според мен си "клюмва" на най-ниската възможна от кинематиката позиция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огледалото се смъкваше само при пускане на задна предавка с цел улесняване при паркиране. И при потегляне след това се връщаше в нормална позиция. Смъкването се случваше само при пускане на задна - нещо като авторегулиране беше. Сега каквото и да опитвам да настроя огледалото се дига при превключване на задна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аа, сега вече разбираме за какво иде реч. ;) Странно как се е получило.

 А като тръгнеш напред, връща ли се в нормалната си позиция, спрамо "вирнатата в облаците" при заден ход?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо е прескочило вътре. това може да се случи само ако нещо е блокирало стъклото а механиката вътре се е опитвала да заеме дадена позиция.

Пробвай като прибереш огледалата към колата от бутона на вратата и излез и на ръка върни дясното и после пак от бутона отвори огледалата и ще видиш, че дясното ще се обърне на обратно. Трябва да откриеш алгоритъма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При модела от коя година я има тази функция?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...