Jump to content
ivan_m

CR-V 6 vs ZR-V

Recommended Posts

Гледайки ZR-V все го виждам като Ford - сори.

Аз бих избрал CR-V 6. Поне изглежда семпло спрямо предния модел и някак си личи че е следваща генерация. Колата е нова, а не ъпгрейд на 5-а ген.

Има алуминиево магаре и задни долни носачи. Мотор/кутията са хванати за купето по-стабилно, в следствие на което идва по-добрата шумо и вибро защита. В мотора също има подобрения.

Не ми харесва дългата муцуна и че при сгънати задни седалки, не се получава равен под в иначе достойният трюм.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз също съм в голяма чуденка за 6-та генерация, все още не съм я виждал на живо, още преди година мислех да си я поръчам от канада чисто нова, но като цяло за хибрид съм много скептичен, предпочитам да е пълна електричка но хонда все още нямат ЦР-В. Може би това е и единственото което ме е спирало да проявя сериозен интерес от смяната на сегашната ми 5-та серия 1.5 бензин с този хибрид. Някой ако има наблюдения как се справя във времето хибрида и дали си струва смяна както в моя случай. Аз съм много доволен за сега от моята 5-та серия и от разход и от динамичност, е да има си и минуси особено докато свикна с CVT кутията и шума при по агресивно ускорение, но няма перфектен автомобил все нещо ще му куца. Мисля сега са пуснали HR-V електричка, но на мен ми идва малка.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То с обявените от БТ цени на CR-V 6 може наистина да е по-добре доставка от америките, но ако ще е от там, имаш и друг модел, на който поне аз съм фен.

 

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пропуснах няколко нови екстри за CR-V 6:

- предните седалки освен отопление имат и охлаждане с тристепенна вентилация, което се среща за първи път в модел на Хонда за Европа

- задните седалки се регулират напред-назад и позволяват увеличаване на багажното отделение при нужда /имаше го при по-старите версии на CR-V/, а облегалките са с 16 степени на наклон

- освен 360 градусовата камера за паркиране, в движение при даване на десен мигач на централния дисплей се пуска автоматично камера от дясното огледало и не се налага завъртане на главата в дясно и взиране в огледалото

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз не дочаках тестдрайва, и изневерих на любимата ми марка! След 11 верни и безпроблемни години с моето CR-V 3 iDtec много исках пак Хонда! Карах тестдрайв Сивик 11, разкошен автомобил, но аз съм си SUV-аджия.  Прецених, че за 112 000 лв. колкото излиза CR-V advance с цвят металик, е по-добре RAV4 plug-in hybrid, и го чакам след 4-5 месеца. Като сложа на кантара двата автомобила, везните силно натежаха към Тойотата! Предимствата са много:

1. 80-100 км. градско на ток с Рав4

2. 306 к.с. , 0-100 за 6 сек.

3. 10 години гаранция

4. Производство в Япония на Рав4

Като екстри, Тойотата няма само обдухване и хедъпа. Неща, които не ми трябват. Карах Рав-ката плъгина, солидна возия, грабна ме! 

Редактирано от gladiatori2003
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно допълнение за ZR-V!

Явно от Хонда са се усетили, че е сериозен пропуск в такава кола да няма следене на мъртвата зона и са направили корекция. Всички версии, произведени тази година са стандартно оборудвани с тази екстра.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
На 8.01.2024 г. at 22:59, ceco_accord написа:

Гледайки ZR-V все го виждам като Ford - сори.

Аз бих избрал CR-V 6. Поне изглежда семпло спрямо предния модел и някак си личи че е следваща генерация. Колата е нова, а не ъпгрейд на 5-а ген.

Има алуминиево магаре и задни долни носачи. Мотор/кутията са хванати за купето по-стабилно, в следствие на което идва по-добрата шумо и вибро защита. В мотора също има подобрения.

Не ми харесва дългата муцуна и че при сгънати задни седалки, не се получава равен под в иначе достойният трюм.

Аз бих избрал Пилот с 3.5 мотор :D Ако махнем CR-Vто сто процента ще е Пилот. 

 

@ivan_m това с камерата под дясното огледало го има от 2018та още. На Американските CR-Vта е така. 

Редактирано от Drone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...