Jump to content

Recommended Posts

Здравейте маняци,моля за малко информация.От доста време насам имам 4увството,4е колата ми се форсира малкоНормално лие на:-4та при 100км-3700об-5та при 100км-3000обМисля 4е малко се форсира ,не съм мн сигурен ама нека си питам за всеки слу4ай Благодарен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невиждам логика да се оплакваш ако не си сменял скоростна кутия или нещо по предавките... Нали към 7000 об. би трябвало да пълниш километража :) Цифрите според мен са нормални. Нека някой по-запознат да уточни, защото аз също се интересувам от това нещо защото преди и аз имах такива съмнения за една кола :love:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ск кутия не съм сменял,но се притеснявам да не е съединител,4е този модел малко страдат от това.То колето си е ве4е на 145000 км.В момента карам едно Пежо 107 1.0 (служебно)и то при същата скорост стигадо 2500/4 и 3000/5По4ти пълни километража стига 160 (170 възможни)със 4500обПо принцип моята стига до 200 (220 на км.)със 6000об,не влиза в 4ервеното

Редактирано от georgivanov1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съединителя се усеща много. Ще ти увлича и на малките предавки при високи обороти ако беше той.п.п. Колега гледам че си от Пловдив , да не би случайно да работиш при Емо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

"п.п. Колега гледам че си от Пловдив , да не би случайно да работиш при Емо?"Аз съм от Пловдив,ама живея в Португалия от доста време

Редактирано от georgivanov1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest assfull

коега моята е д13б2 и на 100 съм на 2800,на 3000 съм на 105-110 така че мисля че има нещо при теб.все пак аз съм 1.3 и предавателните числа при мен би трябвало да са доста по малки.имам впредвид че по слабият мотор не може да завърти толкова дълги скорости.ако греша нещо нека някой да ме поправи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest iSpider

Ако не усещаш разлика във вървежа, провери дане ти се е повредил километража или оборотомера ... все пак разликата е малка, а иначе както каза колегата горе - съединителя ще го усещаш и то по-осезаемо на 1-2 ако се е разбуксувал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на вси4ки за инфото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен на акорда на пета при 100 км/ч са точно 3000 об/мин и на мен ми се виждат множко оборотитеособено на дълаг път двигателя се си работи на големи обороти и ми писва, все пак е двулитрови си дърпа и от 1200, 1500 об/мин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за мен лично няма логика всичко товазащо на голям двигател, при такива обороти ще се движите с толкова малка скорост ...1.5 литрово моторче .. 2300 оборота са ми 100 км/ч

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм със сивик 6ген. и на 5-та със 100км/ч е на 3000 оборота, мисля че това е нормално поне за тези хонди

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 генерация англичанка Д15з8, на равен терен 60 км/ч -> 5 скорост -> около 1700 об/мин 80 км/ч -> 5 скорост -> 2100 об/мин 100 км/ч -> 5 скорост -> 2500 об/мин

Редактирано от emod

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите колеги аз съм с англичанка 1.6 116 кончета на 100 км съм с 2900 об. Явно това е нормално за хонделките !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте маняци,моля за малко информация.От доста време насам имам 4увството,4е колата ми се форсира малкоНормално лие на:-4та при 100км-3700об-5та при 100км-3000обМисля 4е малко се форсира ,не съм мн сигурен ама нека си питам за всеки слу4ай Благодарен

на 5-та при 100км трябва да си на 2850ако говорим за двигател D15B2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво стана сега ?само аз ли се движа с 100км/ч при 2500 RPM с двигател D15B2 ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100км/ч на 3000об/мин - за D14A7 ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.5 л. 90кс. Сивик 5ген. хечбек, на 5 предавка при 120 км/ч съм с 3000-3100 об. с гуми 195/50/15

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.5 л. 90кс. Сивик 5ген. хечбек, на 5 предавка при 120 км/ч съм с 3000-3100 об. с гуми 195/50/15

И ти си на мойто дередже :rolleyes:тряа си оправяме оборотомерите колега :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Jonini

Колеги, важен е размерът на гумите. Съпоставяйте само с еднакви гуми. А и друго да ви кажа. Засичал съм с GPS. Километражът малко изправарва до към 80км след това е точен около 80-110 и след това изостава. Като около 190 км е около 8км разликата. Така, че всичко е относително. Карайте с разум и стигнете живи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, важен е размерът на гумите. Съпоставяйте само с еднакви гуми. А и друго да ви кажа. Засичал съм с GPS. Километражът малко изправарва до към 80км след това е точен около 80-110 и след това изостава. Като около 190 км е около 8км разликата. Така, че всичко е относително. Карайте с разум и стигнете живи.

ех :rolleyes:за точния размер на гумите си има таблици направени от производителя :unsure:тук не става дума за това с каква скорост се движим реално, а за оборотите на двигателя при дадена скорост ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, това се опитвам да обясня. С различните размер гуми километражът показва различна скорост спрямо реалната (вярната за посочената от производителя размер гума), което показва, че спрямо километража не може да гледате с точност оборотите. Ако греша нека някой ме поправи !!!

Редактирано от Jonini

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако греша нека някой ме поправи

Ами, грешиш ама това няма значение :rolleyes: И другпът е ставало навъпрос за оборотомерите. Не им вярвайте!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, това се опитвам да обясня. С различните размер гуми километражът показва различна скорост спрямо реалната (вярната за посочената от производителя размер гума), което показва, че спрямо километража не може да гледате с точност оборотите. Ако греша нека някой ме поправи !!!

колега ... оборотите се мерят на двигателя, а показанията на километража се получват от скоростната кутия, като е настроен точно за фабричния размер гуми ...скоростомера ти не измерва изместването на автомобила ти по асфалта, измерва оборотите направени от гумите (без значение от размера им), отчитането трябва да си е едно и също при едни и същи обороти на двигателя, да се получават едни и същи обороти на гумите ... това техния размер какъв е не е от значение...в темата се сравнята показанията на два уреда, който общо взето, дори да караш с гуми от 180 тонен самосвал, трябва да показват едни и същи стойности ... (уж) при мен оборотомера ми играе с около 500 RPM ... още не мога да разбера как да го оправя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

темата (ако погледнете началото) е за съвсем друго нещо: невървене на една кола.Защо всички се юрнахте да си казвате цифтичките като първо и оборотомерите и километражите ви лъжат и второ всички сте с различни коли, а от там и различни предавателни числа.сериозно, някой вижда ли някакъв смисъл от това което сравнявате?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest CryoGen

аз поне видях смисъл, разбрах че оборотoмера ми SUCKS !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...