Jump to content
khaccbg

Teч в предна дясна колона

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Имам теч горе в дясно колоната кедето е малкия airbag и към дръжката.  Не знам дали е от скорошния сняг или сега от продъкжителния дъжд, но за първи път ми протича там.  Лайсната покрай фронталното стъкло - четейки че е декоративна - е открехната леко само в долната част към капака.  Горе не изглежда да е открехната.  Заради нея ли влиза вода?  Какво да направя за да спра теча в момента че май ще продължава да вали целия ден?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата има ли шибидах, ако има може да има запушен отходен канал. При мен се получи при смяна на предното стъкло от залепянето със силикона. Тази лайсна е декоративна няма връзка с изолацията от вода.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, няма шибедах.  Явно има пукнатини под уплътненията където се съединява тавана с предното стъкло.  Поне това е масово проблема като разглеждам в ютуб...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимай къде точно има теч на вода. Аз имах теч, който идваше от горната част на челното стъкло и мокреше кората на предната лява греда. Сложих силикон за стъкла и вече нямам теч.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теча идва по-скоро от покрива където се съединява с челното стъкло.  Забелязах че първо се намокри под покрива и след това премина надолу по колоната край стъклото.  Сега ходих в Омбре сервиза да попитам дали ще ми го оправят.  Казаха че не се занимават с това и ме пратиха на автостъклар, като ми препоръчаха Кобра.  Някой ходил ли е при тях за подобен проблем?

 

По принцип сигурно мога и аз да си го направя но като проучвам там има едни щипки и мога да ги прецакам.  Та се замислям да я занеса на Кобра в Младост 2.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има разни пасти и спрейове, които затискат пробоините - ако не ти се занимава със сваляне на стъклото.

Но не е лошо да чуеш и професионалистите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих в Кобра, но там пък не се наеха да изследват горе където е покрива и релсата.  Казаха че само могат да ми запушат ако открият нещо около челното стъкло и лайсната.  Откриха уж малко и запушика с пяна, залепиха ми лайсната покрай фронталното стъкло със силикон.  Ако имало пак теч тогава да ходя на сервиз да ми разглабят отгоре товарната релса (аз съм с комби) и евентуално те да се занимават с търсенето на пукнатини в района на покрива.  Така че от сервиза ме прехвърлиха на стъклар, а от стъклар към сервиз.  Но кой не иска да се занимава по принцип.

Редактирано от khaccbg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми, виж първо дали пак ще има омокряне и поне ще знаеш че не е от стъклото, а от тавана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, така мисля да направя.  Иначе казаха че лайсната е била правена преди... и имаше доста мръсотия под нея - нормално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако пак тече, откопчай лайсната от тавана. Мисля че може отпред да се отвори без да се сваля релсата. За нея има капачки в двата и края.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...