Jump to content
Ivaylo73

Проблем с вратата на багажника на accord 7 tourer

Recommended Posts

Колеги здравейте! 

От две седмици карам Honda accord 7 tourer, 2.2 diesel 2004 г. Колата е супер, но ми излезе един проблем. 

   - Вратата на багажника спря да се отваря. Единствено само от чопа вътре в багажника се отваря и се затваря също само ръчно. Последно когато отворих багажника с дистанционното от ключа, вратата се отвори до половина, тръгна назад и така, два три пъти нагоре, надолу и се затвори. 

  От тогава няма отваряне. Нито писука, нито примигват габаритите. Талгейта също свети на таблото.. Махах клемата на акумулатора, но ефект няма. Другите врати се отключват и заключват и всичко си работи. Дайте идея как да го оправя това! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай следния трик:

 

1. Въртите ключа на 2ра позиция.
2. Отваряте багажника от вътре.
3. Въртите ключа на нулева позиция.
4. Изключвате акумулатора за 5 мин.
5. Включвате акумулатора.
6. Въртите ключа на 2ра позиция.
7. Затваряте багажника с ръка.
8. Премахвайте ключа от контакта.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има доста изписано за тези врати във форума. Ама ще повторя :)

Схемата от горния пост няма да ти помогне. Или ако помогне ще е за едно отваряне и затваряне.

Вероятни проблеми:

1. Прекъснати кабели в снопа, който е при лявата панта.

2. Проблем със сензор за препятствие - може пак да е прекъснат кабел в снопа, може да е проблем с букса, може и самия сензор да се е прецакал.

3. Проблем с някой от механизмите - мотор на бравата или повдигащ мотор.

4. Слаби амортисьори на вратата.

5. Проблем с модула за управление.

Общо взето това са проблемите, които можеш да очакваш. Може и да има още нещо, за което не се сещам.

Като се започва от 1 на долу :)

Така както си го описал, има голяма вероятност да е проблем със сензор за препятствие :) Поне при мен беше това проблема веднъж. Така започна да се отваря и после не се вдигна догоре и се затвори. Оказа се проблем с буксата на сензор. Махнахме буксата и го вързахме направо. 

Ще трябва да се закачи на хубава диагностика и да покаже къде дава проблема.

Аз минах през почти всичко - прекъснати кабели, проблем със сензор, проблем с мотора на бравата. Сменях и повдигащия мотор но в последствие се оказа, че не е имало нужда. Смених и модула за управление, понеже и той се прецака.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сервизната книжка четох че е ремонтиран в началото на годината. А проблема излезе след като ходих на автомивка. Единствено преди това проблем правеше бравата. Когато го отварях ръчно, някой път не се връщаше сама и я връщах ръчно. 

Редактирано от Honda_Z
Моля, не цитирайте цяло предходно мнение! По презумпция се предполага, че отговаряте на него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-горе, Г.Писаров е посочил възможните причини. За начало е добре да се започне направо от точка 1. Два пъти свързвах прекъснат кабел в снопа по лявата панта. Бързо се стига до там, след като се махнат трите бели кори, от горната част на капака. След това ще се ориентирате бързо. Разбира се, може и цялата врата да оголите и с уреда, да се замери навсякъде тока, а и съпротивлението на сензорите за натиск (гумените уплътнения на капака са датчици) .

В темите из раздела има и снимков материал. Успех!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам проблем с петата врата. Като откаже откачам акумулатора за 5-10 минути, като го закача проблема изчезва, но след около седмица пак се появява.

Предполагам,че натрупва някакви грешки и затова отказва. Странно ми е, че HDS-a не намира грешки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Tokio Трябва да се направи тест с диагностиката, кой модул дава грешка. Не става със всякаква диагностика. При мен я четоха с някаква Бош мисля, че беше. Когато беше сензор за препятствие си показа, кой точно е. Когато имах проблем с модула за управление, ми засичаше проблем с различните задвижващи механизми. Но тази диагностика също не успя да направи пълен тест. Трябва оригинална. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тествам с диагностиката на Хонда (HDS - Honda Diagnostic System), няма записана грешка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вратата може и без записана грешка да не работи. В HDS-а има данни на живо, за работата на почти всички датчици. В интерес на истината, не съм си играл с вратата на багажника в HDS и не мога да твърдя нищо за там, но с другите врати се заигравах лятото, и бързо си открих проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си с оригинална диагностика - закачи я пак. Има опция да се тества всеки модул на вратата. Или поне би трябвало да има. Така ще видиш на кое място е проблема. Щом няма записана грешка - има голяма вероятност да ти сработва постоянно някой от датчиците за препятствие и затова да не отваря вратата. При мен го имаше веднъж този проблем. Имаше някакъв окъсен кабел към датчика. На диагностиката, не HDS показваше, че датчика засича препятствие постоянно и затова не позволява да се отвори вратата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема се оправи след разкачане на минусовата клема на акумулатора. Сега вратата си работи перфектно.. 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...