Jump to content
Contraband

Датчик за осветлението на навигацията

Recommended Posts

Здравейте, някой има ли си представа кое и къде е датчика за силата на светлината на заводската навигация на акорд 8ген.

Редактирано от Contraband

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам датчик навито няма а на копчетата на аудиото си има позиция дали да е дневен или нощен режим (тоест светло или по малко светло). А иначе самите бутони дали да светят и колко (май бяха три режима)го прави ЕКУТО като взима инфо от датчика за светлина който се намира в средата на таблото точно под предното стъкло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен навигацията съм я направил на автоматично и вечер си намаля светлината и картата от бяла става тъмна, а през деня е по силна, но от както затъмних прозорците е постоянно на нощния режим. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само предни и задни. Та затова си мисля, че има нещо общо със светлината в купето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Митко Йотов написа:

Пипал ли си предното?

 

Предното не е пипано,само на вратите и задното.

Редактирано от Contraband

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е възможно. Защо не светнеш с телефона върху датчика да видиш ще има ли разлика. Иначе светлината се взима от предното стъкло и няма логика страничните да влияят по някакъв начин, колега имай на предвид, че не си първият който затъмнява страничните стъкла.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 11/21/2023 at 7:13 AM, Митко Йотов said:

Всичко е възможно. Защо не светнеш с телефона върху датчика да видиш ще има ли разлика. Иначе светлината се взима от предното стъкло и няма логика страничните да влияят по някакъв начин, колега имай на предвид, че не си първият който затъмнява страничните стъкла.

 

Идеята е добра, но ако датчика за светлина е изключен в навигацията, то логично да не работи.
При мен също са затъмнени задните прозорци, но разлика виждам единствено в автоматичното затъмняване на средното огледало. Някой дори на дълги да  кара отзад - огледалото не се затъмнява само в следствие на фолиото на задния прозорец. Съмнявам се навигацията да взима информация от огледалото, но не го изключвам като вариант.

 

 

image_50376705.thumb.JPG.be1fc3d607eb235b59c0fc180f1f3b24.JPG

Редактирано от Gladiator_BG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах да го закрия или да го осветя с фенерче, но нищо не се прочени. Интересно съвпадение ще е да се развали точно в деня в който затъмних прозорците… предполагам, че и фаровете зависят от този датчик, с тях нямам проблем. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 12/31/2023 at 7:37 AM, Митко Йотов said:

Не е от огледалото а от тук 9341322o.thumb.jpg.e7b04af487cc98ecd7028e78a7c4c323.jpg

Относно пускането и спирането на фаровете, съответно и осветлението по таблото съм напълно съгласен. Относно димирането на самата навигация (ако въобще има такава функция) според мен информация трябва да се взима от осветеността в купето, но такъв датчик вътре в купето има единствено в огледалото. При мен никога не се е димирала сама. Единствено при пускане на фаровете минава на нощен режим и съответно като ги изключа се сменя на дневния. Позицията на димиращата врътка за осветлението при максималната си осветеност /само дневен режим на навигацията/ не я коментираме.

Не твърдя че горе посоченото е точно така. Това са моите виждания в случай че има опция да се димира навигацията сама.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм всичко е възможно. Най вероятно си е описано в  manual на колата но не ми се чете сега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 11/20/2023 at 10:37 PM, Contraband said:

Не само предни и задни. Та затова си мисля, че има нещо общо със светлината в купето.

@Митко Йотов
Прегледах менюъла на навигацията ... такъв филм сама да се димира според осветеността в купето няма. Може дасменя нощен и дневен режим автоматичо но не и да димира осветеността във самите режими. С приоритет e копчето day/night на радиото. Ако от там е оставил само нищния режим, в менюто на навигацията дори да зададе друго мисля, че остава само това което е зададено от копчето.

Съотвертно и идеята ми с датчика в огледалото издиша напълно :D

 

Вероятно колегата си е решил проблема, но е забравил да пише как.

 

Untitled.thumb.jpg.f508c585b98789bc55f492d9b02f5998.jpg

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално за смяната на силата на светлина на навигацията и смяната на цветовете, ще е някой друг датчик , защото не се променя нищо на автоматичен режим. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
9 hours ago, Contraband said:

Реално за смяната на силата на светлина на навигацията и смяната на цветовете, ще е някой друг датчик , защото не се променя нищо на автоматичен режим. 

За да ти сменя дневен/нощен режим сама трябва позицията на лоста за фаровете да ти е на AUTO или когато сам си включиш фаровете. Изключение прави когато врътката в таблото ти е навита до край и така ти стои денонощно само дневния режим. Имаш общо 4 възможни избора за цвят на навигацията и ти сам си избираш кой да ползваш. Самия контраст на всеки един от двата режима можеш допълнително да си го регулираш след като натиснеш копчето в панела на радиото и след това с джойстика намаляш или увеличаваш. Нямаш датчик както в смартфона при повече/малко осветеност навигацията сама да увеличава/намаля светлината си. Надценяваш способностите й

Редактирано от Gladiator_BG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 29.02.2024 г. at 0:46, Gladiator_BG написа:

За да ти сменя дневен/нощен режим сама трябва позицията на лоста за фаровете да ти е на AUTO или когато сам си включиш фаровете. Изключение прави когато врътката в таблото ти е навита до край и така ти стои денонощно само дневния режим. Имаш общо 4 възможни избора за цвят на навигацията и ти сам си избираш кой да ползваш. Самия контраст на всеки един от двата режима можеш допълнително да си го регулираш след като натиснеш копчето в панела на радиото и след това с джойстика намаляш или увеличаваш. Нямаш датчик както в смартфона при повече/малко осветеност навигацията сама да увеличава/намаля светлината си. Надценяваш способностите й

Фаровете винаги са на авто, та избрал съм си на режима ден да е червено меню със бяла карта, а нощ да е с синьо и черна карта и преди да затъмня колата си ги сменяше, но от както е затъмнена спря. Със смяната на цветовете се сменяше и силата на светлината на навигацията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...