Jump to content
rim

Питане

Recommended Posts

Здравейте , колеги!

Имам следната дилема. Понеже продаваме Хонда Джаз 2004 г . /спорт/с 1.4 двигател 83 к.с  .Искам да купя друга малко по - нова Хонда на моята съпруга. И се двоумя между Хонда Джаз 1.4  производство 2011 година и Хонда Сивик 1.8 производство 2008 година. От Джазката сме много доволни вече 7 години но вече поостаря , за града е идеална пъргава, икономична  и маневрена но извън града особено при изпреварване и е трудно.  Интересно ми е дали по - новите с 99 к.с ще са по - пъргави извънградско? Сивика е с по - мощен двигател но не знам как е качеството на изработка , защото до колкото съм запознат се сглобява в Англия .А Хонда Джаз се сглобява в  Япония. Моля по - запознатите да споделят мнение относно двата автомобила. Благодаря за вниманието!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То сам си го написал.......Джазката е за градска употреба. Сивикът се справя по-добре извън града, но все пак името идва от "градски". Има раздел за модела. Разгледай го, за да се ориентираш за основните му драми.

Като съвет - взимай по-запазеният екземпляр без значение от модела ;)

Успех!

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За джаз си знаеш, новият модел не е много по-различен от стария.

 

За сивик 8:

- много друса

- непрактично широк е понякога като за града

- видимостта при ход назад не е от най-добрите

- има повече коли за части от модела, ако нещо стане

- няма кой знае какви проблеми, произтичащи от английския произход

- пак има "magic seats", което е голяма благинка

- по-скъпи гуми

 

По мои наблюдения пъргавината на новите коли е само на показатели. Реално не се усеща да е така.

 

Според мен, разковничето на дилемата е доколко ще се кара и извънградско. Препоръчвам ръчни скорости и в двата случая.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без тестване няма да стане, колега. Сяда жената, кара и се усеща къде се чувства по-добре. Мощността е важна само съотнесена към теглото на колата, не че има съществена разлика в това отношение между джаз и сивик. Последното, за което бих се притеснявал е сглобката. Нима японския джаз няма проблем със заварки по купето и произтичащи оттам наводнения? Англия не е страна от третия свят и има традиции и стандарти в автомобилостроенето. Да не говорим, че личното ми наблюдение е, че произведените там модели на хонда са по-малко склонни към ръжда.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...