Jump to content
valkata1

Проблем скорости

Recommended Posts

Привет на всички и благодаря за приема в групата.Днеска капарирах една Хонда CRV трета генерация 2,0 бензин.Има проблем с скоростите-не влизат първа,трета и пета.Иначе я покарахме,няма шумове от кутията и окачването.Какъв може да в проблема.Според собственика на автокъщата проблема е в спекли жила на скоростите и след смяната им всичко ще дойде в норма.Ще се радвам да чуя и ваши мнения..

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като е толкова прост проблема, нека той да го отстрани.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеше и да го отстрани ама аз буквално я свалих от автовоза,не беше пусната за продажба още...Грабна ме като визия и салон,дано не съм сгрешил..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@valkata1

Грешката ще ти  струва скоростна кутия,взе ли я вече ако да, да ти е честита и дано да са само жила.

Ако не договорете се да влезе в сервиз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм колега,само съм дал 500 лева капаро.Утре ще ходя да я видят и хора които са майстори и разбират от тези коли.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@CARPERA стига плаши човека! Дотук освен клетви, нищо конкретно не прочетох имаш ли да кажеш за проблема. На всички ни е ясно "как се прави". Ти в какъв свят живееш, че да смяташ, че човекът може да се договори с продавача колата първо да влезе в сервиз за ремонт?! 

 

Аз пък съм "за" такива авантюри. Особено, ако цената си е заслужавала. Дори и да е за смяна цялата кутия, не смятам, че сумата е толкова сериозна. Съжалявам, че не мога да помогна с нещо конкретно повече.

 

@valkata1 гледам, че си от Стара Загора. Венко може да си каже всичко, като я отвори.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой е Венко,някакви координати ако може? Иначе свалихме 1000 лева от цената с клизма ама дано не ги дам за ремонт на кутията

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Honda_Z

Ако е честен продавача защо да не влезе в сервиз за оглед,доста обяви има с написано възможен оглед в сервиз.

Не съм писал за ремонт ,а оглед да се потвърди че са жила а не нещо друго.

Аз съм договарял с продавач да се види колата в сервиз и е влизала.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, препоръчайте ми в Пловдив сервиз около Асеновградско шосе да  я вдигнат и погледнат...Ако има колеги от Пловдив примерно? Става въпрос да се проверят жилата за скоростната кутия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам че колегата е и член на нашия форм ако не бъркам.

 

https://forums.hondabg.com/profile/13178-rifto/

 това е профила в фейса има и телефон.

Screenshot_20231107-143310_Facebook.thumb.jpg.212942dc8bcc5fbc15dacb81f3866724.jpg

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От жилата е, на 100% съм сигурен.:lol:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Риск губи,риск печели.В моя случай печели 🙂🙂🙂.Жилата се оказа проблема,даже от автокъщата момчето беше намерило и жила.Прибрахме се както някак си до Стара Загора и в един гараж мой приятел смени жилата за половин час и скоростите си включват по масло.Препоръчвам автокъща IHONDA Пловив.Ванката се казва момчето,един от малкото останали честни автотърговци.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 11/10/2023 at 3:57 PM, valkata1 said:

Риск губи,риск печели.В моя случай печели 🙂🙂🙂.Жилата се оказа проблема,даже от автокъщата момчето беше намерило и жила.Прибрахме се както някак си до Стара Загора и в един гараж мой приятел смени жилата за половин час и скоростите си включват по масло.Препоръчвам автокъща IHONDA Пловив.Ванката се казва момчето,един от малкото останали честни автотърговци.

Честито за похвала е тоза търговец ,дано с всички коли е така.

Смени маслото на скоростната,HondaМTF е там и ще заработи още по-добре.

Честито още веднъж обслужи я и безпроблемно каране.

Има дост теми тук как и с какво да стане.

Редактирано от CARPERA
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко съм сменил,само на скоростната кутия не съм сменял,ама идната седмица и това ще  станеНа раздатката сменя ли се маслото и с какво ? А май трябва да направя и един реглаж на клапаните.Ще карам на газ на ,колко км се прави реглаж?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш заден дифеленциал там е Honda DPS F 1.2л.

Ако сложиш газ  проверяват се клапани от 20 до 25 хил км.

Внимавай с избора на газова,и по тази тема е писано.

На двигателя нищо повече от 0w20 или 0w30 каквото и да ти казват в разни магазенчета и квартални майстори,не маловежен е максления  филтър.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...