Jump to content
h0nda1

Honda Civic 1.6 vs 1.7

Recommended Posts

Здравейте, 

обмислям да сменя колата с Хонда Сивик 7-ма генерация като клоня към 1.6 бензин пред 1.7 дизела, но търся все пак повече мнения и за двете.

Ще започна с това, че в момента карам Ауди А3 1.9тди 90 коня и с него ще правя паралел. Като здравина засега- чук, за 3 години освен обслужване и нещо друго по окачването (тампон, биалетка) не съм правил, разхода е добър (с моето каране си го слагам 6/100 смесено). Като обслужване цените вървят (ориентировъчно):

Масло + всички филтри (висок клас, манн и т.н.) - ~150-170 лева без труд.

Пистов ремък + ролки и ангренаж + ролки, както и водна помпа - ~500 лева среден/висок клас.

Дискове и накладки - ~150 лева комплекта предни среден клас и 100 лева комплекта задни. 

Тампоните бяха около 50-60 лева

Биалетките по 20-30 /броя общо 2.

Това е по обслужването, като пари ми идва добре за моя стандарт. Интересува ме паралел със сивика как вървят цените.

 

Колкото до интериора:

Интериор на аудито - дървен, все нещо скърца, особено зимата макар, че съм си търпелив, то има моменти ме изнервя. Зле шумоизолирано, над 110-120 км/ч си се чува звука от вятъра. Доста си трака, което не ми пречи. Доста е тясно бих казал, возил съм се и в други двуврати, но аудито си е тесничко. 

 

Колкото до вървежа:

Гледам аудито и дизела на сивика са почти еднакви по показатели и определено това не ми харесва. Не съм карал сивик, но ако вървежа е Колкото на Аудито, то определено ще трябва чип или отпада като вариант дизела. Гледам обаче 1.6 110 коня бензина е по-бърз, има и vtec система, предполагам там ще съм доволен, но все пак се чудя дали разликата е голяма.

 

Като цяло клоня към бензина, заради вървежа и здравината, евентуално и по-малкото проблеми. Газта не ми е важна, особено ако харчи 7-8-9 бензин. Карам предимно по 5-10 км на ден градско и то в ненатоварени часове и 1-2-3 пъти по магистралата около 150 км в посока. Проблема, е че 1.6 вървят между 4500-5500, което ми е горната граница, а дизела е 3000-4000. 

 

Като допълнение, определено търся спорт модела.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заглавието е малко объркващо, защото има и 1.7 бензин

Вземай бензина! Имам я от 7 години и все още не ми се разделя с нея, макар че май ще се наложи. Скоро купих едно комби и Сивика не се кара. Гледай за ръжда по задното окачване. Рейката да не тропа много. Ако е малко не е проблем може да се кара и така и да се оправи по натам. Не е нещо сложно.

 

А за газ пак помисли. Аз първите 6 години я пазих и не ми се искаш да я "развалям" с ГАЗ, но миналото лято с този скъп бензин се престраших! Сложих и се родих! Никакви проблеми, само редовно регулиране на клапани. Сметнах, че за една година с газ съм спестил 2400 лв. а пък ти си реши!

Редактирано от ruil4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако караш повече извън града вземай дизел доста е икономичен. Ако въртиш повече в града си за бензинова.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...