Jump to content
seisivan

Моторно масло Cr v 2.0

Recommended Posts

Здравейте,

Миналата седмица.минах обслужване и днес на магистралата ми светна жълтата лампа за маслото. Спрях и видях, че на щеката маслото е на мин. Явно при смяната са сипали по малко от нужното. Понеже не намерих 0w20, долях 0w30  castrol egde. Надявам се не е проблем или? Около 400мл долях и сега е под макс. Колко мл всъщност е разликата от мин до макс по щека?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло не е кой знае какъв проблем, но аз което бих направил е да не го карам цял цикъл. В смисъл ако сменяш масло на 10 хил км, смени това на 5 хил примерно. Когато се прави форулата на маслото се прави така, че да има стабилност във времето и при определени условия. Това се нарушава, когато се смесят два вида масла. 

 

От друг страна, не че като се сменя масло не остава в двигателя 4-500 мл от старото, а при някои двигатели дори и литър.

За мен оптимален вариант е това което казах, по-къса смяна.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с @Bizzito При Хонда на щеката не пише , но при други коли разликата между мин и макс на щеката е 1 Л.

При смяна на маслото на 4-та генерация , ако не ти гори масло сменяш около 3,8 л, т.е. сипвайки 400 мл ти си добавил малко над 10% имайки предвид, че ти е било на мин. Но аз също мих сменил малко по-рано маслото особено ако караш предимно градско. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във фактурата пише, че са налели 3,7л, но може да се е изтекло повече, понеже старото беше само на 5000км. Карям я рядко и предимно магистрала. Сега е малко над средата между мин и макс. Иначе масло не ми гори но ще отида до сервиза където сменяха да се оплача. Ще го сменя и това на 5000км....

Редактирано от seisivan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих до сервиза, доляха още 200мл и сега нивото на маслото е малко под максимум. Дадоха ми и едно шише за багажника да имам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тия сервизи.....

Някои ми се смеят, че карам кола за 40 бона, а си сменям маслото сам, когато мога. :tooth:

 

Последния път като бях в сервиз за смяна на масло на един форд занесох 4 литра и човека налял 4 литра. Форда събира 3.7 до макса. Отивам да я взема и питам остана ли масло, той вика а не бе, всичко е налято то толкова събира. Вдигам щеката, естествено много над максимума. После го точих с една спринцовка.

 

Всеки втори стана майстор, а по прицип се иска, малко акъл.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...