Jump to content
mariopetrov

Странен шум откъм предна дясна гума

Recommended Posts

Здравейте, от поне 50хил.км. откъм предна дясна гума се чува един странен шум по време на движение, подобен на настъпена маркировка от тези дето свирят, но доста по-тихо (просто не знам как да го опиша по-добре, ще прикача аудио запис от iPhone). Не успяваме да открием каква е причината. Шума се появява без никаква логика, не е постоянен. По-скоро на дълъг път, при подадена газ или при спускане когато колата е на скорост и двигателя служи като моторна спирачка. Автоматична кутия. Шума не се променя от скоростта или от положението на волана, просто си вие. Имам чувството, че когато се появи от него се предава вибрация към купето-ръчката на ръчната спирачка. 

Поздрави!

Нов запис 1.m4a Нов запис.m4a

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо подобно имах на Сивик 98 година. Така и не разбрах на 100% от какво е, но мисля, че беше от някакво завихряне на въздух някъде. Точно все едно настъпваш от онази предупредителната маркировка и само на дълъг път. 

 

Те имаха едни пластмаски на уплътнението на предните врати, които, би трябвало да са за нещо такова, нещо свързано с въздушния поток. Едната ми липсваше и след като я сложих сякаш се оправи. Но пак казвам, не съм на 100% сигурен, защото рядко се проявяваше.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мислил съм в тая насока, но според мен не е завихряне на въздух, защото е повлияно от подаването на газ. По-скоро някакъв резонанс или вибрация от нещо?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери топлиния щит на катализатора нагниват нитовете и се разтраква.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверихме топлинния щит, не е и от него, всичко си е както трябва. Мислехме, че е от кората под двигателя, вързахме я допълнително, ама и това не помогна.... чакам други предположения.. 

ПП. Възможно ли да е от верига или нещо по скоростна кутия, раздатка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@mariopetrov

Сменял ли си маслото на автомата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, преди 20хил. Преди и след това, шума си е същия.  Не се развива или намалява.

Редактирано от mariopetrov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е отдясно там са всички агрегати, оптяжна ролка, пистов ремък поне при 3ген CRV.

В сервиз да свалят ремъка и да проверят ролките.

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще използвам темата за подобен въпрос. От време на време имам шум сякаш от към предно дясно колело. Появява се много рядко в първите няколко метра когато потеглям. След това в движение го няма. Не се и появява всеки път. Трудно ми е да го пресъздам, но сякаш като задържане на накладка или нещо скърцащо и за кратко. Преди имах от време на време един много зловещ шум от тая област, но се оказаха пластините защото предните накладки бяха за смяна. Смених ги и се оправи. От тогава минаха около 2 години и около 20-25 000 км. Накладките не са свършили.И според мен звука е друг.

Колата е на 112 000 км и 2015.После се зачудих да не е задния диференциал ,но звука сякаш не се влияе от това дали съм завъртял волана, а и смених маслото на дифа.

Преди 2 седмици направих голямото обслужване на колата, като всички течности са оригинални:

- масло и филтър АТ

- масло заден диференциал

-спирачна течност

-свещи

-горивен филтър

Звука пак се появява веднъж на няколко потегляния и в движение го няма. Кофти е,че не мога да го демонстрирам в сервиза, понеже рядко се случва. 

Ще съм благодарен ако споделите предположения!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...