Jump to content
Dido95

Проблем с изолиращо киче под задната седалка

Recommended Posts

Здравейте,

 

Имам Хонда акорд 8ген, забелязах че задните седалки (не е кожен салон) като ги намокрих без да искам с вода пуснаха кафеникаво черно, реших да ги махна и отдолу видях че донапрена се е напоил с тази гняс, та видях че проблема идва от изолиращото киче (не знам точното наименование на този материал) което седи под седалката, на места изглежда че все едно се разгражда, като натисна с пръст и леко се вдлъбва и остава черно по пръстите та от там мисля че идва проблема. Въпросът ми е имали ли сте такъв проблем и ако да как може да се реши.

 

Това изолиращо киче не е на самата седалка а на купето около горивния филтър. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимай с телефона и качи да видим, че нещо не мога да разбера за какво точно питаш. Аз съм разглобявал няколко пъти задният ред и мисля, че ще ти бъда от полза.

Колега винаги ще качваш снимки защото става разбираемо за всички.

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както можете да видите, донапрена отдолу се е напоил с тази гняс. А другата снимка се вижда изолиращия материал

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възмножно е да е в следствие на разлят бензин при смяна на горивен филтър. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е, не мирише на бейнзин нито на масло, сравнително лесно се почиства но донапрена на седалката е попил доста и колкото и да го пера все пуска тязи черна гняс...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По всяка вероятност е изветрял, надали се е случило скоро, но това е логически възможната причина. 

Цялата ли изолация е в това състояние или само там, където ти сочи пръста?

Дунапренът с меглио и прахосмукачка за мокро почистване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, колегата @Rakeem е прав.

@Dido95 Аз не съм физик и не го твърдя но това което съм чувал от колеги от други форуми които са такива казват, че това което наричаш (черното) е заводска мембрана която поглъща  товаhttps://megavselena.bg/kakvo-e-rezonansat-na-shuman-i-kak-e-svarzan-sas-choveshkoto-saznanie/ Не бива да го махаш (опитай се да го запечатиш с някакъв спрей твърдител има такива) иначе седалката е ясно че отива в гюма търсиш втора употреба. Тази мембрана по принцип е много яка и се слага на доста места по купето на европейските марки я има даже на вратите от вътрешната страна (като се свали тапицерията и се погледне механизма на стъклоповдигачите се вижда едно квадратно парче от нея залепено на ламарината) при Хонда я няма там но за сметка на това са сложили на други места.

Аз съм напълно сигурен, че само разтворител може да повлияе на това покритие което е изключително кораво и когато го пипаш имаш чувството, че е част от метала. 

Редактирано от Митко Йотов
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли е от разлив на бензин.

По-скоро при вносът и чистенето на колата, седалките са прани с някаква химия, която ги е напоила. Достатъчно е в този момент някой да се подпре на седалката с ръка (ако седалките не са вадени при прането) и отпечатъкът е готов.

Не залагам пари на тезата си, но ако на други (неразложени места) от мембраната не пуска черно (както е по принцип), има вероятност да съм в епицентъра на истината. :)

Почисти дунапрена (ако може и не цапа на пипане), а на мембраната лепни  отгоре парче битумна лента и да сядат.

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен подложката на седалката (дунапрена) ми се вижда изядена да разлагане и този процес едва ли ще спре може и да не може да се махне най много да продължи да разлага още нещо по купето, много странно за първи път виждам такова нещо пък и нямам спомен в седалката да има такава дупка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите, 

 

@Митко Йотов може би ти се вижда изядена заради черното което е пуснало по донапрена но не е изядена. Относно мембраната само на 2-3 места изглежда че се разгражда, ще пробвам да запечата с такъв спрей за текстил.

 

Иначе от горната страна на седалките къдетп се сяда не личи нищо

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и така да е, попий с кухненска ролка колкото може и те така но имай на предвид, че сега е момента да лепнеш шумоизолация на целия заден ред, така и така си разглобил защо да не се възползваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз само седалките съм махнал, нищо друго не съм разглобил, тази мембрана би трябвало да  е шумоизолационна, поръчал съм битумна лента да залепя на мембраната там където е почнала да се разгражда. 

 

 А сега чистя дунапрена с обезмаслител... ще пада яко търкане.

 

 

20230821_134056.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...