Jump to content
Бай Иван с трактора

Как се изключва дистроник

Recommended Posts

Здравейте колеги. От скоро съм собственик на Хонда Акорд 8, 2.4. 

Колата е супер, предстои ми обслужване. 

Имах възможността да я покарам към 1000 км. Въпроса ми е как да изключвам дистроника при включване на темпомата. При всвко включване на темпомата дистроника се включва и не знам как да го изключа. Копчето за дистроника само сменя разстоянието от което да се активира. 

P. S. Падам си малко индианец. Извинявам се за тъпия въпрос, но моля помагайте

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш опция да настройваш дистанцията, която да спазва от бутоните на волана. Тези от дясно долу

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Бай Иван с трактора Не се изключва, винаги когато си на темпомат работи. Това Японеца го е направил от съображения за сигурност, да не би случайно да го изключиш и да забравиш, а пък да си мислиш, че е активен и настигайки предния автомобил не предприемайки мерки за намаляване на скоростта да го ботурясаш.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно. Не се изключва, винаги когато пуснеш круиза дистроника се активизира двете вървят ръка за ръка.

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижда мибсе тъпа работа да не може да се изключва, ама какво да се прави. Иначе видях от къде се сменя дистанцивта още в началото. 

Благодаря за съдействието. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако толкова държиш да го изключиш временно, леко като подадеш газ и се изключва системата и не ти набива спирачки докато си зад някой.

Изпреварваш си го с каквато скорост ти си искаш. После като пуснеш газта и пак се връща там където е бил. Ако натиснеш спирачка вече се деактивира тотално и трябва да го ресетнеш от волана. 

Особено удобно ако не искаш като се изнесеш и изчезне от радара колата пред теб да ти връща 2 предавки и оборотомера да отива в лютеницата, а сам да си регулираш изпреварването.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...