Jump to content
jonnybg98

Ново предно стъкло

Recommended Posts

Здравейте,

 

Искам да подменя с ново предното си стъкло поради неоправдани за поправка дефекти.

Оригинално на AGC Automotive е четирицифрена сума...

Какви други качествени алтернативи бихте предложили от опит като марка?

 

Винаги ли се чупят клипсовете на лайстните при демонтаж и кои са слабите места които трябва да тествам след смяната?

Насочил съм се към автостъкла Кобра за услугата.

 

Благодаря предварително.

 

IMG_20230618_220340.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам конструкцията, винаги се чупят, не знам защо така тъпо е направено...

Метални щипки са залепени в улеите с нещо двойно залепващо. Има остри зъбчета обърнати надолу. На лайсната има пластмасови израстъци с прозорче в средата, което щраква в зъбчетата. Няма как да ги разкрачиш и да я извадиш, дърпаш и се чупи долната рамка на прозорчето...

Аз махнах щипките, пробих отвори 3мм от двете страни на прозорчетата, в които да проникне силикон, с който запълних улея срещу отворите.

Затиснах лайсната с две пластмасови или дървени пръчки, подпрени в тавана на гаража, докато се втвърди...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ужас, наистина звучи страшно и рисково.

А какво стъкло сложи като марка и модел?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има начин да се премахне лайстната без да се счупят щипките

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отделя се лайстната и щипките заедно от купето на колата и след това ги откопчаваш. Дълго е за обяснение ако искаш се обади ще ти кажа подробно 0897909241

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, jonnybg98 написа:

А какво стъкло сложи като марка и модел?

Не съм сменял стъкло, при висока скорост лайсната се надигна...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Димитров написа:

Отделя се лайстната и щипките заедно от купето на колата и след това ги откопчаваш. 

Вероятно с нагряване, да се отлепят от улея..., но при мен са били сваляни, счупени, лепени с някакъв черен битум върху щипките и като е остарял се е отлепил...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм сменял предно стъкло. Колата ми е екзекютив и дойде 1/1 с оригинала, даже същата марка. Цената не помня- беше по каско:dunno:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стъклото е скъпо, ако си с LKAS заради прореза за камерата. AGC Automotive си имали договорка с Хонда такива стъкла да продават само на

официални представителства. За това цената е висока. Кобра няма да могат да ти предложат такова стъкло на 99%.

В Плевен има една фирма, казва се Хидерна ООД. Единствено те ми бяха намерили китайска алтернатива, висок клас качество за около 600лв.

Щипките се чупят почти сигурно, няма спасение. После се лепят лайсните. На почти всички Акорди със сменени стъкла са лепени после.

Така, че това няма защо да те притеснява, даже може и твойте да са лепени, но просто да не знаеш все още. Като ги свалят ще се разбере.

Проблема е, че не се чупят щипките, а ръба на самата лайсна там където я захващат. Проектирани са просто да не се свалят никога като заключат веднъж.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...