Jump to content
Tony96

Сивик 7ген на газ

Recommended Posts

Здравейте, колеги имам Хонда Сивик, 1.4 90 к.с и обмислям да и сложа газова уредба , притеснението ми е дали няма да стане нещо на двигателя , защото който попитам всеки ми казва " Ооо на хонда никога газ ще и изгорят клапаните , ще започне да гори масло и т.н"  . Извинявам се за глупавият въпрос но искам и вашето мнение , на колеги който имат газови системи на съответния модел та дори и на марката . Заслужава ли си инвестицията . Благодаря ви предварително за отделеното време лек ден . 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей.

Не зная, колко км минаваш годишно на бензин, но ако са повече от 5000, се замисли, че се притесняваш дали няма да скапеш двигателя на кола на стойност 1-2 000лв, а в същото време изхвърляш през ауспуха всяка година 1-2000лв. 

Цитат

" Ооо на хонда никога газ ще и изгорят клапаните , ще започне да гори масло и т.н" 

Също не знам, кой точно си питал, но в най-добрия случай, за да ти го каже това нещо, има изключително повърхностни знания на тема Хонда, да не кажем никакви познания.

Та с 2 думи, слагай смело.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех такава, август месец (хеч - префейс 98-ми набор) за синчето.

Преди месец и смених бутилката, защото вече 10 години е на газ и излизаше от лигитимност. Рзход 6/100 извънградско. 

Моторът D14A3 харчеше 1л. масло на 2000 км, обаче не заради газта, а защото е на 412000 км, но с новите сегменти ще изкара поне още 200000 км. На главата и клапаните им нямаше нищо.

Инвестицията зависи от това колко още колата ще е твоя, но при разликата в цените газ-бензин се избива.

Аз карам Ледженд. И той от 10 години е на газ, а моторът е на 350000 км и няма драма.

Наистина има хора които "Ааа, на газ - никога"!

Стават все по-малко - по финансови съображения - просто бизнес.

Успех с майстора и монтажа. Другото е лапане на километри.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...