Jump to content
dimaka

yaw rate sensor

Recommended Posts

Здравейте. 

Имам въпрос и търся компетентно мнение. Ще съм благодарен на отговор и някаква насока.

Отнася се за "датчик ъглово ускорение" (yaw rate sensor honda accord 2009 бензин 156к.с., ръчна 6 скоростна кутия)....същият дава грешка или поне така твърдят от Бултрако Пловдив (официално представителство), където направиха пълна диагностика на дадената грешка (волан с удивителна жълти на цвят). Същите твърдят, че е дефектирал датчика заставайки на -1 градус и ми поискаха 3500лв., за смяна. Разглобих консолата (датчика се намира под нея до жилата на ръчната спирачка), смених го с датчик абсолютно същият функциониращ за 60 лв.,(толкова си вървят)....грешката се появи пак след около 80 км. По пътя на логиката ме е проблема в датчика въпреки "професионалната" диагностика на представителството. 

Моля за мнение и някакъв компетентен съвет .....

Благодаря предварително. 

IMG-42cad65d38639ac4dd403057a2ce71da-V.jpg

Редактирано от dimaka

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

yaw, май не е ускорение, а е отклонение...

Нямам представа, но вероятно измерва ъгълът на завъртане на волана, но не знам за какво е нужно това...

Освен удивителния на таблото, какъв е фактически ефекта от тази грешка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчезва му сервото на колегата, трябва да угаси мотора и при следващото палене я няма и така до следващия път.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отгорите. 

До момента няма никакъв фактически ефект, няма втърдяване на волана,нито колата се държи по някакъв по особен начин. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, малко странно ми се вижда мястото на датчика. Ако наистина мери физически на колко градуса е завъртян волана, значи или е на стеблото му или в рейката. А ако е само електроника и се намира до ръчната - как ще "заседне"? Според мен или си сменил нещо друго или има и още една част, която реално замерва ъгъла на завъртане. Като гледам цената, най-вероятно е в рейката и са ти офертирали цяла такава. Бултрако не ремонтират компоненти, които прозиводителят е казал, че се заменят (доколкото знам де).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В конкретния случай, ако диагностиката е вярна и имайки предвид, че са официално представителство няма как да объркам сензора защото те са ми посочили този за проблемен. Казаха ми къде се намира както и ми дадоха 5 листа с тестовете на системата и наименование на частта, която е "дефектирала". По фабричният номер я открих, смених и проблема не се отстранява. С цялата си наглост ми поискаха сумата от 3500лв., За нещо струващо 60....от горе на всичко се оказва явно, че явно проблема не е там. 

Писах тук с надежда някой да има представа на какво може да се дължи проблема. Смятам, че тук определено има хора разбиращи доста повече от Бултрако.... защото се оказва, че там са пълни негодници. 

Редактирано от Honda_Z
Моля, не цитирайте цяло предходно мнение! По презумпция се предполага, че отговаряте на него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да не е свалял волана и де е закъсал лентовият кабел или волана не е сложен на маркер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...