Jump to content
Vanio

Сервиз на ходова част Honda Civic

Recommended Posts

Здравейте

 

Търся читав сервиз за ремонт на ходова част на Honda Civic Fastback V в София или района.

Колата мина през два сервиза и проблемите с предницата остават. След втория даже се задълбочиха.

И на двете места им връщах колата за допълнителен оглед, но след ден два си я взимах, без да установят проблеми.

Когато се движа по неравности се чува едно дрънкане, хлопане отпред вляво, сякаш има нещо незакрепено. Шум подобен на липсващи сачми в лагер.

Нямам вяра в сигурността на колата, а в нея возя две малки деца.

Сервизите, през които минах и никога повече няма да посетя са:

1. Любо Сервиз

https://goo.gl/maps/zt73Xqfss1FqDwCe8

Любо беше читав майстор и бях доволен преди. 

 

2. Д енд Д Авто Сервиз

https://goo.gl/maps/EX8LiKdPhGsJCJXW8

 

Качвам и фактурите от направените ремонти.

 

Благодаря предварително

 

 

Honda Civic 1995-96 г. ( 20.09.1995г.) 
1.6 LS, 113 к.с. , Двигател - D16Y3
 

 

 

 

IMG-e284efbac10c10cf97d4d1dc8987d70d-V.jpg

Ремонт Хонда - Субару сервиз.jpg

Ремонт Хонда 07.03.2023 - Д енд Д.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off topic:

Любо Сервиз не беше ли за субару-феновете  нещо, като най- добрият избор в София

..!?! Още преди години, обаче, забелязах, как във субаруфорумът, се увеличаваха критичните мнения за него, а админа ( Станислав май се казваше) триеше всичко това веднага- те бяха явно мнооого гъсти с него.... Явно е имало защо....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, може да пробваш тук:

DK Performance Garages

 

Даниел е доста зает, но е много точен - ако може, ще ти свърши работа, ако не - поне няма да те залъгва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря

Утре ще им се обадя. 

Редактирано от Vanio

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, scala написа:

 

 

Преди 7 часа, mitaka0007 написа:

Off topic:

Любо Сервиз не беше ли за субару-феновете  нещо, като най- добрият избор в София

..!?! Още преди години, обаче, забелязах, как във субаруфорумът, се увеличаваха критичните мнения за него, а админа ( Станислав май се казваше) триеше всичко това веднага- те бяха явно мнооого гъсти с него.... Явно е имало защо....

Сервиза е на удобно място и бях доволен. 

Любо явно го дава вече "патрон" и не се занимава с ремонти. Делегирал е права на други, които не стават. 

Редактирано от Vanio
Грешен цитат
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следя . Имам същия проблем и не мога да го "хвана ". 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега @Vanio , преглеждайки сумите по пера в единия от сервизите и съпоставяйки ги с крайната сума на същия лист все пак има нещо положително за теб 😉. Иначе по въпроса с тия шумове, при хонда те са често със съвсем тривиален произход.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много сте наблюдателен колега HondaExplorer. :D

И аз го забелязах. Явно съм хванал някаква прИмоция. По съвет на колегата scala се свързах с посочения от него сервиз. В понеделник я оставих и днес си я взех. Момчето от сервиза ми каза, че са пристегнали доста гайки и болтове, които са се били разхлабили!?! Основно по сменените части. В интерес на истината, събота и неделя покарах повече колата и установих, че при скорост 30-40 км/час, дрънкането беше най силно. Сякаш нещо ще се откачи всеки момент. След, като си я взех, нямах много време да я карам и затова не мога да кажа дали всичко е наред. По празниците мисля да попътувам повече и след това ще споделя. 

Редактирано от Vanio

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 13 часа, Vanio написа:

установих, че при скорост 30-40 км/час, дрънкането беше най силно. Сякаш нещо ще се откачи всеки момент.

Същите симптоми .Аз залагам за себе си ,че или предпазителя на диска дрънка ,или е горен шарнир. Продължавам да следя .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и весели празници! 

Положението с хондичката ми е отчайващо ЗЛЕ. 

Днес минах през паветата по центъра. Усещането беше, че предната лява гума всеки момент ще поеме по свой собствен път. 

Поредният сервиз, който не успя да се справи с проблема. Колата ми беше върната с думите, че всичко е прегледано, затегнати са хлабините и колата се държи много добре. Това е и поредния сервиз, който НЕ забелязва, че долу под купето на едно място има увиснали кабели и маркучи . Това би им коствало точно една свинска опашка. Явно тази процедура е под достойнството им и е обидно да я извършват. 

Въпреки тези проблеми, реших да пътувам до Хасково. При скорост 100-120 км/час не се чуваше тропане, но при влизане в града, където скоростта е около 30-40 тракането се усили. Притеснено ми е, как в понеделник ще се прибера. 

Ще съм благодарен за съвет и препоръка за наистина читав майстор за София и района. 

 

Хубави празници! 

Редактирано от Vanio

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 4.04.2023 г. at 12:06, scala написа:

Здравей, може да пробваш тук:

DK Performance Garages

 

Даниел е доста зает, но е много точен - ако може, ще ти свърши работа, ако не - поне няма да те залъгва.

Това е сервиза. Явно колегата scala е бил доволен, но аз съм разочарован. 

 

Редактирано от Vanio

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на 5-та ЕГ, имах хлопане от предно ляво колело, ходих при един който прави само окачване и стенд и той ми каза, че е нормално да се чува хлопане/чукане колата била стара. Направо какви хора има ха ха.

И после ходих при друг и онзи изкара докторски слушалки, клатихме цялата кола и накрая е хвана, амортисьора беше заминал. От стария нямаше течове и като го натиснеш се връщаше нормално, но след смяна с нови Каяба, всичко се оправи.

Ти до къде е докара?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 12.04.2023 г. at 13:00, zlobar4e написа:

Същите симптоми .Аз залагам за себе си ,че или предпазителя на диска дрънка ,или е горен шарнир. Продължавам да следя .

Да ъпдейтна себе си . При мен се оказа долен шарнир,иронията е в това,че са на година и половина и най-малко се съмнявах в тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...