Jump to content
Росен

Стартер

Recommended Posts

Здравейте колеги.Напоследък като захладня се появи следният проблем.При палене изджагъртва бендикса та въпроса ми е ,възможно ли е да става въпрос само за леко смазване на оста или трябва да се смени с нов.Интересното е,че го прави не винаги и само когато колата е стояла цял ден на студено.Ако някой има идея,моля да помогне.Благодаря ви.Колата е ЦРВ 3 бензин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега.

Ако е възможно ще си позволя да ти отговоря, въпреки че става въпрост за Акорд 7-ген. не за ЦРВ, но в случая няма значение мисля.

 

Стартера е за профилактика и най-вероятно (даже на 100%) проблема ти е като моя. Ако желаеш може да прочетеш моята тема точно за този проблем със стърженето на бендикса. Изчегъртването е точно от смазката, която е вътре защото с годините и замърсяването вече не е смазка (грес), а е станала твърда и изсъхнала. Точно и промяната на температурата му влияе много. Колкото е по-студено толкова по трудно се връща бендикса и съответно остава зацепен за маховика и ....... стърже яко.

 

Проблема се решава с разглобяване на съставните му части и смазване където е нужно. После дълго време вярност. :hondarulez:

Дано да ти помогне да си решиш проблема найстина. Поздрави!

Редактирано от Kalin S
Правопис
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да знаеш, че на това ЦРВ конкретно е малко кофти за демонтаж/монтаж на стартера. Сваля се, но си е тегава работата. Трябва отдолу под колата да легнеш и до колкото си спомням ми се наложи да сваля и дясната гума. Нищо друго не съм демонтирал, като колектори и прочие.

 

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги за съветите и напътствията.В близките дни ще  сменям прахоуловители на предни амортисьори и ще използвам момента да сервизирам пустия му стартер.Поздрави.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! Имах същия проблем и се оказаха четки. Вчера ми ги смениха и всичко е наред.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...