Jump to content
liodmi4a

Хидравлична течност

Recommended Posts

От скоро имам дажз и реших да сменя маслото на хидравликата на волана.Останах учуден ,че се слага спирачна течност dot3 или dot4 или поне така пише на капачката.Това така ли е наистина ?Много странно ми стана, бая коли съм сменил и за пръв път виждам такова нещо .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бъркаш се голямото казанче е за спирачките, малкото да него за съединителя и е наистина дот 4 в двете спирачна течност.

 

Коя година Джаз караш мисля че си с електрическа рейка ,и за това не намираш казанче за хидравлична,то  сиво с червена тапа ако е механична рейката

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хидравликата на волана няма как да бъде със спирачна течност!

Най-вероятно е да си с електрическа рейка, както ти е казал и колегата. Тогава няма да има хидравлична течност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2002г. е колата , това казанче от ляво на казанчето за сервото на спирачките не се бях замислял,че може да е за съединителя,предишните ми коли са нямали такова казанче.Явно е електрическа рейка, няма друго казанче за хидравлично масло .Аз се чудих защо се върти толкова лесно волана.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да разбирам ли, че в тези две казанчета се сипва спирачна течност, защото искам да долея в лявото, че е към минимум

IMG_20221101_093823.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@g_georgiev

Като гледам колко е черно в казанчето долу в помпата ще е отчайващо зле,и е за смяна,защото ще изгубиш някоя помпа,източва се от долната.

Да спирачна течност ДОТ 4 е и в двете, цвета е бистро и светла като олио.

Редактирано от CARPERA
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 10/31/2022 at 12:13 AM, liodmi4a said:

2002г. е колата , това казанче от ляво на казанчето за сервото на спирачките не се бях замислял,че може да е за съединителя,предишните ми коли са нямали такова казанче.Явно е електрическа рейка, няма друго казанче за хидравлично масло .Аз се чудих защо се върти толкова лесно волана.

 

Малкото казанче е за съединителя голямото за спирачките,и в двете трябва до е бистро като олио.

В двете е ДОТ 4 спирачна течност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...