Jump to content
xcool

Покачване нивото на маслото 2.2 ICDTI CRV-3

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Имам проблем с периодично покачване на маслото в двигателя. Мотора е 2.2 ICDTi дизел.

Четох, че се случва това понякога когато не прави хубава регенерация на DPF.

Дебнах го след предишната смяна на масло и около 2000 км нямаше проблем и после хоп.. 3-4 мм нагоре на щеката.

На около 6-7 хилди от смяната беше вече над максимума и се наложи да източа около 250-300 мл.

Сега на 10 хиляди пак е над максимума. Не ме чак толкова притеснявха тези 250 мл. нафта в маслото, ако не бях прочел, че тези двигатели похарчват масло. И да предположим че е похарчило да кажем 700-800 мл. за 6000 км плюс тези 250 мл. отгоре, вече съм с 1 литър нафта в маслото, което си е плашещо. От друга страна пък до 2000 км. когато засичах всеки ден не покачи и не спадна въобще.

Ако някой има предложение как да се справя с проблема да сподели.

 

П.П. Досега не съм имал проблем с лампата за регенерациите на ДПФ за 45000 км, само веднъж мигаше (преди около 20 000 км) но я качих на магистралата и за 10-15 км. изгасна. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен най-добре е да смениш маслото и да караш повече извънградско (като цяло е грешка дизел с DPF да се кара основно градско). Не е вярно, че i-ctdi харчи масло, освен ако няма проблем. За 3 смени на масло по 10000 км. не ми се налагало да доливам, а моята няма DPF.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали са ти верни сметките, но всичко произтича от регенерациите на ДПФ! Трудно се хващат кога мотора си ги прави и от там неуспешните опити за регенерация водят до това покачване! Решението е или физическо и софтуерно премахване на ДПФ, или сваляне и почистване, като тук съществено е качеството на почистване. Има колеги доволни и такива на обратния полюс!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...