Jump to content
stanislav_stz

Опитаха се да ми откраднат колата!

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

3gpaBeuTe! Ами добре че бях на гости на гаджето и тя живее близо до нас. 1 час е свирила алармата. Брат ми е чул как се тръшка врата, след това чул клаксон на автомобил по мн специфичен начин - това най-вероятно е бил имобилайзера ми. Чул го е няколко пъти, не равномерни. След това е почнала алармата, инак преди това само клаксона се чувал. Това което си мисля е станало е че са отворили колата и са се опитала да я запалят, но не са се усетили за имобилайзера и не са знаели от къде да го спрат, след това явно се е задействала алармата, не знам как са я преудоляли че да влязат в колата. Въпроса ми е, може ли сама нещо да и е станало, да се е развалила по някакъв начин, не мога да го проумея. Сега стоя и чакаля на терасата, белким ако е бил човек и то глупав, може да се появи 2ри път, понеже сега и спрях тока, да не се опитат да я изнесът така. Уффф баси майкатаПС. И искам да добавя че когато се опитах да деактивирам алармата от дистанционните - не се получи изобщо. За това направо от акумулатора и спрях тока. Но защо ключовете не можеха да я спрат??!

Редактирано от stanislav_stz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но защо ключовете не можеха да я спрат??!

Ако алармата ти е със скачащ код, има вероятност да не можеш да си отключиш. Това става, ако си си играл много с бутоните на дистанционното, когато си извън обхват или ако крадците са "hi tech" и са ти заглушили сигнала. За повече инфо по въпроса тук: http://www.lesi-bg.com/bg/steal.htm

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде живеем, няма и месец и половина след като си взе хондата и са почнали опитите да ти я взимат. Дано да е била няква грешка в алармената система и да не са били автоджамбази, че може и да са ти я нарочили. Според мен закарай колата на някой познат майстор по алармите и той да ти каже какво става, или какво е станало. Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сам я кааш мислил ли си да опържиш нечий задник с помоща на висковолтовата бубина под тапицерията на шофьорската седалка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с шокова палка гърмят повечето аларми. обикновенно това е най лесния начин да минеш през по-евтините аларми. Не знам дали имаш каско но ако нямаш това е най удачния момент да си направиш! Ако ключалките са ти здрави е много вероятно да са професионалисти. Иначе наркоманите ги трошат или направо джама

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сам я кааш мислил ли си да опържиш нечий задник с помоща на висковолтовата бубина под тапицерията на шофьорската седалка

ПОДСЪДИМО Е!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не говоря за убийсто а за доста силен шок от опита за кражба ;) че е подсъдимо то е ясно в наща бандитска държава престъпник ли си имаш прво на всичко т.е. преминаваме в групата на недосегаемите в случая ;) просто после се махат уредите и готово крадеца няма доказателства освен опечения си задник :P;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора не знам, аз още не мога да повярвам че ми се случва, нашия квартал изобщо не е такъв... Добре, алармата да се е вкючила сама, нещо да е станало - приемам го. Но пък и имобилайзера да се включи... ако някой може да ми даде обяснение за това. И първо се е включил имобилайзера, а след това алармата.... баси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре като си слязъл колата била ли е отключена. Някви видими щети?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригинална аларма имаш ли? Защото те използват клаксона за пищене.И чета, чета и не разбирам едно нещо... Последно разбра ли влизано ли е в колата или не? Заключена ли беше, като отиде при нея?И най-важното - съветвам те ако нямаш автокаско, да не се скъпиш и да си направиш. Ако са се опитвали да ти крадат колата малко е вероятно да искат да я използват за части. Още по-малко вероятно е да са искали да я ползват самата нея. Според мен най-вероятно, ако има такова нещо, то ще е за откуп.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се знае, дали не е било и само вандализъм. Казвам го ,защото в събота бях на гости у братовчед ми и докато си говорехме се чу звук от строшено стъкло. Когато отидохме на прозореца, групичка цигани /4-5 човека/ бяха минали и строшили на една корсичка огледалото, а след това една кола по-надолу просто понесе удар... колата беше синя 5-та генерация. Издивях ви казвам, но бяха в числено превъзходство иначе да бяхме слезнали да ги разхвърляме. Някаква жена от другия блок им се закани, а те стояха и я приканваха да си изпълни заканата. Ужас направо, ужас...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братле, къде живееш ти бе. Ужас... Фуоберка му се вика цаката...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Междувременно ще поразуча за автокаско как стоят нещата.

Има ли въобще още хора, които карат без каско ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Междувременно ще поразуча за автокаско как стоят нещата.

Има ли въобще още хора, които карат без каско ?
Да, аз......и след като ми я отвориха професионално и ми олекотиха колата взимайки музиката разбирам въпроса ти.... :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest stanislav_stz

Не знам, на мен нищо не ми липсваше. Аз си бях прибрал Pionner-a, но така или иначе ще и правя застраховка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, на мен нищо не ми липсваше. Аз си бях прибрал Pionner-a, но така или иначе ще и правя застраховка.

Колега направи и,наро4или ли са ти я да я крадат,няма бегане,а и каското е само 5% от стойнаста на колата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колегиЕдин от мойте въпроси към собственика на колата беше защо още няма Каско?то помага не само при кражба, а при всякакви ПТП, в случай, че не си употребил алкохол, разбира се.И все пак едно нещо не ми стана ясно: какво значи да ти се включи имобилайзера: фабричният имобилайзер ти спира тока към свещите(ако не се лъжа), а допълнителния- към бензиновата помпа например- т.е. имобилайзерите са неща, които само се дезактивират чрез оригиналния ключ и чрез дистанционното на алармата: просто няма как да се включи какъвто и да е имобилайзер- докато колата е без оригиналния ключ- те са си активирани постоянно, и не издават при това никакъв звук !Станиславе- може би се е бъгнала нещо алармата, или защото не си я застраховал- друга причина според мен няма.каквото и да е, дано да не се повтаря повечедо скоро

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ами общо взето, имам един скрит имобилайзер, който се деактивира с едно копче - копче което е в колата, не на ключа. Общо взето когато е пуснат и дадеш на контакт, клаксона се активира и държи така докато не изключиш от контакт или не деактивираш имобилайзера. Доколкото разбрах е бил фабричен... но знам ли... та за това ви казвам, че ме съмнява да е грешка в алармата, понеже брата е чул първо как се отваря и се затваря врата и след това как се активира точно този имобилайзер. След това веднага се пуснала алармата. Сега, че не разбирам много, не разбирам. Но пък реда в който са станали нещата или поне в който брат ми ми го разказа, точно такова заключение си правя, а именно че са се опитали да я свият. Все пак и от фирмата която извикахме за алармата, провериха я, провериха ми ключовете - и двата и заключиха че изобщо не е грешка на алармата... е, остава другото. Не знам, сега само това което знам е че съм я оставил на платен паркинг, поне докато не си сключа застраховката. Аз отдавна щях да я правя, но просто нямах финансовата възможност. Поздрави!

Редактирано от stanislav_stz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами общо взето, имам един скрит имобилайзер, който се деактивира с едно копче - копче което е в колата, не на ключа. Общо взето когато е пуснат и дадеш на контакт, клаксона се активира и държи така докато не изключиш от контакт или не деактивираш имобилайзера.

Не съм сигурен дали е толкова добра идея да разказваш на всеослушание, какви са ти тайните джаджавки срещу крадци :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен дали е толкова добра идея да разказваш на всеослушание, какви са ти тайните джаджавки срещу крадци :P

Може Колегата, вече да я е застраховал

за дабъл пари и сега да и търси печалбата

:(:););)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest stanislav_stz

хаха нали :( ами ще разберем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз използвам система тип Trunk Monkey версия 1.4За повече информация:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...