Jump to content
goshesko

Въздуховод на задните седалки Акорд 8ген

Recommended Posts

Здравейте колеги. 
Имам Хонда Акорд 8 ген, но нямам за задните седалки въздуховоди за клинатика както на други хонди от тоя тип.Прилижил съм и снимка. Питането ми е възможно ли е от някоя кола за части да взема целия подлакътник с въздуховодите и да го заменя в моята кола? Има ли човек във форума да го е правил?

AC6DC912-F577-4238-A241-02C663B517A6.jpeg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз доколкото виждам на снимката имаш. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не съм го написал точно . Това го нямам на моята кола. Снимката е от кола в mobile 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като го няма-имаш проблем. Коя година е колата и коя модификация? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не съм го написал точно . Това го нямам на моята кола. Снимката е от кола в mobile 

1 minute ago, toniam said:

След като го няма-имаш проблем. Коя година е колата и коя модификация? 

 

2009 г 8ма генерация седан

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е същата, но имам в подлакътника на предните седалки една джаджа,която като я завъртя вътре влиза студен въздух от климатика(за да ти държи студени водата, безалкохолното и бирата) и отзад на подлакътника имам тия неща на снимката и пътниците отзад нямат ядове.Не знам как се води твоята? Моята е "Luxury Innova",ама аз живея в Испания. В България има други наименование. Автомат ли си или ръчка? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно е базов модела на кола ми. Нямам хладилана жабка в подлакътника.Ръчка е ! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е автомат. Ами отзад малко ще се 🤣изпотят!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам проблем, защото няма да се водя отзад 😀. Просто питам колегите дали са опитвали да правят такъв ъпгрейд.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам, но според мен мисията невъзможна. Това идва от структурата на самия модел (въздуховоди и т. н.) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, много е занимавка с тези въздуховоди за да се сложат, в Drive2.ru има доста писано за тях и всеки казва, че не си заслужава разправията.
Акорда има доста големи средни духалки и според мен тези отзад им е по-хладно, отколкото тези отпред. Почти винаги като возя някой отзад ми казва да намаля климатика, а този отпред му е добре. Отдолу под седалките също имаш духалки.
Доста Акорди нямат хладилен подлакътник и духалки отзад (2те вървят комплект), така че това не означава че колата ти е хептен базова.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря много. Май по добре да не се занимавам 

Редактирано от Honda_Z
Моля, не цитирайте цяло предходно мнение! По презумпция се предполага, че отговаряте на него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега колата ти е Елеганс и е точно базов модел, другото е Екзекутив и е с почти всички екстри. Никоя Елеганс няма духалките отзад  По всяка вероятност нямаш и люк нямаш и прем аудио нямаш и блутут, нави и още доста неща но така е при Елеганс за това е и по евтин. А дали си струва, ми сменяш цялата конзола, сваряш таблото, сменяш централните въздуховоди с такива които имат разклонение за от зад намираш и ракавите към духалките и събираш всичко на ново за да ти каже онзи на задната седалка "аферим ефенди", ако смяташ, че си струва.... .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички седмици са без такива духалки, даже и Екзикютива. Тъпо но е така. Под предните седалки има въздуховоди. Според мен единственото неудобство е, че пътниците отзад не могат да си контролират посоката на въздуха и лятото ще им мръзнат краката 😁 Едва ли си заслужава времето и средствата, за да ги добавиш тези духалки.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има смисъл за задните пасажери, понеже усещат в лицето си че колата реално работи за техният комфорт.

Особено е осезаемо между 3-та и 5-а минута след стартиране на двигателя лятоска и в напечено купе, както и зиме - за топлинка (ако е бензинов), а после общият микроклимат се изравнява.

На моята 7-мица се оплакваха при тръгване че няма духалки отзад, но само градско. Сега ги спират на извънградско - нема угодия. :)

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, хубаво беше да ги има, но като цяло не е екстра, която си заслужава занимавката за да се постави.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...