Jump to content
Sign in to follow this  
MrManson

Деактивиране на пасажерски еърбег - Хонда Джаз

Recommended Posts

Здравейте, форумни нинджи!

Имам следното питане - има ли някъде скрит бутон /врътка/, чрез което мога да деактивирам предната пасажерска въздушна възглавница? Колата има и странични, та предполагам питането ми важи и за тях. Колата е Джаз, 2005г.

Защо питам - идеята ми е да ползвам бебешко столче на седалката. Другата ми опция е столчето да си остане отзад, но ще трябва да монтирам допълнително огледало.

Отговор:

Спазвай законовите разпоредби! Иначе ставаш престъпник!

А също, май, не ти е мил животът на детето...

Осъзнайте се бе хОра!!! 21 век... Какви си мислите, че искате да ги вършите? ...Баси...:blink:

Осъзнайте се бе, хОра и спазвайте законовите разпоредби :stupid:

На предната седалка може да се вози бебе, стига да е в специално добре закрепено столче, обратно на движението и при изключен еърбег.  (чл. 133, ал. 2 и чл. 137в, ал. 5 ЗДвП)

https://lex.bg/mobile/ldoc/2134649345

Точно, защото ми е мил животът на детето питам може ли да се деактивира въздушната възглавница. Не ме кефи идеята майката-шофьорка постоянно да се обръща или да гледа в огледалата какво прави бебето, вместо да си гледа пътя пред нея. 

Явно съм реагирал малко импулсивно, за което се изинявам!

Но въпреки, че би било възможно да се вози бебе на предната седалка, аз не бих постъпил по този начин.

Най-добра защита при ПТП имат пътниците на задните седалки. И аз винаги съм си возил бебетата там, изхождайки от презумцията за най-добра защита за тях.

А еърбегът можеш да изключиш от буксата му, ако няма друг начин...

Здравей, всичко е точно!
Аз съм на същото мнение като теб и винаги бих сложил и слагам децата отзад. Но в този случай се касае за кола, която ще шофира съпругата ми само и единствено в града. Не че не дай боже сме застраховани, че нищо няма да се случи, но поне по презумция се очаква скоростта на шофиране в града да бъде ниска.

По темата: Явно Хонда не са го измислили този момент с деактивирането на еърбега, та взех огледало за допълнително виждане и бебето ще стои отзад.

Имах същите притеснения за аербега и след основно търсене по БГ и англоезичните форуми се оказа, че ако джазката няма ключалка /бутон/ в жабката или от дясната страна на таблото /от страната към вратата/, то не може а се изключи - няма го като опция

Има вариант да се декативира, като се инсталира допълнителен бутон и подходящ резистор, който да лъже системата за да не ти свети индикатора на таблото, но при такъв стар автомобил аз не бих го направил.

ПП: ако го изключиш от буксата, мисля, че компа го засича като гръмнал и ти деактивира и останалите, докато не го смениш /включиш отново/

https://www.thejournal.ie/how-to-deactivate-passenger-airbag-3898314-Mar2018/

Edited by Gladiator_BG

На 28.06.2022 г. at 12:20, MrManson написа:

Здравей, всичко е точно!
Аз съм на същото мнение като теб и винаги бих сложил и слагам децата отзад. Но в този случай се касае за кола, която ще шофира съпругата ми само и единствено в града. Не че не дай боже сме застраховани, че нищо няма да се случи, но поне по презумция се очаква скоростта на шофиране в града да бъде ниска.

По темата: Явно Хонда не са го измислили този момент с деактивирането на еърбега, та взех огледало за допълнително виждане и бебето ще стои отзад.

safety-1st-ogledalo-za-zadna-sedalka-s-v

Взех това и реших да не си усложнявам излишно живота :)