Jump to content
Vanya

Смяна на масло

Recommended Posts

Здравейте,имам Хонда Джаз 2009,1.3  взех си я преди година точно,в сервизната книжка майстора написа смяна на масло на 15000км,за една година съм изминала 7000км а колата ми показа че е за обслужване,предполагам че има зададено разстояние за обслужване в компютъра,но въпросът ми е дали да сменям сега маслото понеже знам или на 1 година или като си измине разстоянието,и дали ми пречи това че показва че е за обслужване?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обслужването - масло, маслен филтър, въздушен филтър, се прави на 1 година или на зададения интервал километри - което настъпи първо. Във вашия случай е изминала 1 година - трябва да се смени. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези 15 000 километра интервал са малко съмнителни... може би са максималният пробег в рамките на който производителят уважава гаранцията в рамките на гаранционния период, който в случая отдавна е минал. Препоръчвам Ви смяна на максимум 10 000 километра или 1 година (което настъпи по-рано), а ако автомобилът се кара предимно в градски условия, най-добре да скъсите пробега с още 2000-3000 километра. Градският режим е по-тежък за двигателя, респективно маслото си губи свойствата по-бързо, а от там и необходимостта интервалът за смяна да се скъси.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
7 hours ago, Vanya said:

Здравейте,имам Хонда Джаз 2009,1.3  взех си я преди година точно,в сервизната книжка майстора написа смяна на масло на 15000км,за една година съм изминала 7000км а колата ми показа че е за обслужване,предполагам че има зададено разстояние за обслужване в компютъра,но въпросът ми е дали да сменям сега маслото понеже знам или на 1 година или като си измине разстоянието,и дали ми пречи това че показва че е за обслужване?

Зависи и от маслото и от начина на експлоатация, но 7000 е тъкмо за смяна на годината. И аз на такъв "майстор" повече не бих ходил...

 

Редактирано от Тъмнозелен самурай G86-P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...