Jump to content
Davos

Паркинг

Recommended Posts

Здравейте, от скоро съм шофьор и съм си купил Honda Civic 1.8 бензин 2008 година. Още разучавам колата и мога да кажа че наистина е уникална кола. Но не мога да разбера нещо. На колата на която се учех на скоростите имаше Parking за когато ще паркирам колата а на моята няма такава има само неутрална и като я остава така тръгва ако не вдигна ръчната спирачка. Исках само да добавя че моята кола е автоматик. И исках само да попитам винаги ли така трябва да се спира със ръчна спирачка или всъщност има Parking? Благодаря ви много предварително и извинявам ако е глупав въпрос просто всичко ми е ново и исках да питам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само исках да добавя че така изглежда и не виждам никъде P. image.thumb.png.7a1bc07b1de1b2b343f53d3a2a84b7e7.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази скоростна кутия е всъщност роботизирана ръчна скоростна кутия. Би трябвало да можеш да я оставиш на първа предавка и като изгасиш двигателя колата няма да тръгне по инерция при отпусната ръчна спирачка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз това си и мислех и го пробвахме така но тръгна. Беше ми казано че само като се сложи в неутрална и се дигне ръчната но не бях сигурен. Иначе си е автоматик.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е добра идея да се оставя на скорост, тъй като може да заседне на скорост, това е робот.

Оставя се на неутрална с добре вдигната ръчна, особено ако е карана повечко и спирачките са загряли, иначе като изстинат отпускат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Може да заседне на скорост? Това е ръчна скоростна кутия, която е роботизирана, не е чудо на чудесата. Има актуатор, който контролира превключванията, също така и актуатор, който определя, колко да е натиснат съединителя спрямо износването и тн, при проблем с тези актуатори, тогава може и да не тръгне, но такъв термин като да заседне- няма. И при всички положения “заседне” ли, ще заседне и на неутрална, както и на първа. А за запалване няма как и да говорим защото компютъра няма да го позволи, ако не работи който и да е от актуаторите, преди запалване едното условие е да бъде на неутрална и се прави проверка на актуаторите. 
 

И да, оставя се на А(първа) и си се ползва ръчната, точно както при ръчните кутии.

Редактирано от sashua
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това е роботизирана ръчнаскоростна кутия. В никакъв случай като спираш не я оставяш на N. Все едно ако си с ръчна скоростна кутия да я оставяш на неутрална. Много ясно, че ше тръгне. Задължително я оставяш на А или R. Няма никакво значение, важното е да е на скорост, като за предпочитане е ако спирате под наклон, първо да дръпнете ръчната и тогава да включите на скорост, за да не е под напрежение кутията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...