Jump to content
jorkata dinev

CVT кутия

Recommended Posts

Здравейте, колеги!

Обмислям закупуване на Хонда IV генерация, 2.0 бензин. Харесал съм такава 2013 г., 2.0, 155 к.с. автомат.  Днес цял ден се ровя из форумите и колкото повече чета, толкова се обърквам. Мислех, че автоматиците, четвърта генерация са с CVT (вариаторна кутия), но пък от изчетеното днес, излиза че CRV - тата до 2015 са с обикновенния 5-степенен автомат. 

Въпросът ми е: как мога да разгранича, коя четворка с каква скоростна кутия е? Бях чел, че по обозначението на скоросния лост мога да разбера - R N D 2 1- обикновен автомат; R N D S - CVT кутия, но днес един колега ме опроверга :( 

Виждам, че има и скоростни кутии с обозначения R N D S L - те какви са?

Някой беше писал, че на самата кутия си пише, но къде да го видя на кутията?

 

Въпросните коли, които съм харесал са: https://www.cars.bg/offer/60d577c4b86a607b1c64ee62

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=21651265896382511&slink=o6zeqa

 

 Моля, колеги които имат автомобил с този мотор и кутия да споделят впечатленията си, какви са плюсовете и какви са минусите. Един майстор ме наплаши за CVT кутията :(

 

Благодаря Ви!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Лесно е ,преди фейслифт всички са пет степенен автомат на Хонда ,който използват от дълги години.

След това ако вземаш фейс от САЩ или Канада ще е CVT, ако е Европейска CVT мисля е от 2017.Аз съм фейслифт 2015 ,2.0 и съм с автомат.

Относно CVT да си кажат колегите с такива.Реално аз само тест драйв съм правил и ми бе странно, понеже не усещаш предавки, но вероятно се свиква и я дават една идея по-икономична. Бях питал в сервиз на Хонда и споменаха,че ако се поддържа правилно е надежден и колкото автомата. Но и мен ме достраша.

И двата линка са автомат.

Поздрави

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва и по символите на скоростния лост да се познават и според мен ако има 1 и 2, трябва да е стандартния автомат, ако е с S и L, трябва да е CVT.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...