Jump to content
sashua

Чука/цъка в купето от към шофьора при неравности

Recommended Posts

Акорд 7, екзекютив, комби.

 

Здравейте, понеже разглобих едва ли не всичко което е възможно да се сетя, и не открих въпросния шум реших да се допитам евентуално за идеи. Около главата на шофьора се чува едно досадно чукане/цъкане, сякаш има счупена щипка и постоянно се удря в метал, случва се при дупки и неравни пътища общо взето при всякакво усукване на купето. Разглобил съм панелите около колана, колана включително, механизмите, панелите на вратите, ръкохватките, местата за опъване на мрежата, колоните, карал съм без всеки един от елементите, подпирал съм стъклото, карал съм с отворени и затворени предна и задна врата, както и със свалени/полу-свалени прозорци, подпирах тавана, удрях, усуквах скобите на дренажа на шибидаха, стегнал съм всеки болт до който съм се добрал, включително тия на пантите на вратите, но това досадно чукане така и не изчезва, след свалянето на корите покрай колана и уплътненията на вратите шума се чува по отчетливо. Последната ми стъпка е да свалям тавана, защото колкото повече време минава, толкова по досадно става. Приемам всякакви предположения

 

П.С всяка една щипка съм сменял, въпреки че съм карал без всеки един от детайлите които държат, и отново се чува. Тва нещо едва ли не ще ме накара да продам колата, понеже повече нерви нямам, а нещо което не знам от къде ми създава проблеми, не мога да понасям.

Редактирано от sashua

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеи нямам, но дано го откриеш и отстраниш. Познато ми е как нещо дребно може да те докарва до лудост.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери място на което с колата да качваш и сваляш предно ляво колело на високо. Примерно висок бордюр (но пази гумата). Качваш се и слизаш няколко пъти, и слушаш. Така ще прецениш дали наистина е от усукване на купето, чиито звуци са различни от нещо просто откачено и тракащо от неравности.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звука е от вътре буквално до лявото си ухо го чувам. Горе долу от месец го следя и знам, че се случва при усукване и нацелване на дупки/неравности, най-вече от към лявата половина на колата, при което също се получава усукване. Мога да го предизвикам по всяко време и да си го слушам, но до там. Не е от окачването, нека няма заблуждаване, сподобен съм да си проверя всичко и забележки няма.

 

От цялото разглабяне при хващането на счупена щипка и биенето и в метала се чува нещо подобно, въпроса е, че вече щипки и елементи да свалям не останаха, проблема си е на лице, и отново всичко тва ме кара да поглеждам малко по-нагоре към тавана и шибидаха.

Редактирано от sashua

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това наистина са дразнещи ефекти и трудно откриваеми...

Преди години, на Авенсиса или предния Акорд (не помня вече),  се чуваше търкаляне на нещо като съчма под пода около лявата предна седалка...

Свалях седалката, махах мокета и през разни дупки гледах с камера (специална, 8мм диаметър, с осветление, на дълъг, гъвкав хобот) в кухините, бърках с магнит, вързан за дебела тел... и нищо не открих от многото опити. Понякога се запречваше някъде и не се чуваше, но в повечето случаи, да...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Звукът е от горния държач на колана. При мен го има същото нещо. Открих го като заврях една гума под държача за да е силно напънат. Не съм го разглобявал за да видя как да отстраня проблема,но скоро ще го направя.

Редактирано от blademil

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

При мен не е, защото съм карал без тоя държач, без всякъв механизъм за колан и кора отстрани, в крайна сметка имам съмнения за точковите заварки на слоевете ламарина, акурите имат бюлетини в америка за тия неща… за сега на студено не се чува, ако пак създаде проблем ще го мисля.

Редактирано от sashua

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...