Jump to content
Jojop

Включвам парното и се пускат перките на радиатора

Recommended Posts

Здравей те колеги. От скоро имам акорд 7-ма генерация и забелязан че като пусна парното и се вклучват перките на радиатора. Това нормално ли е? Да не правят аз нещо грешно? Ако може някой да ме светне ще съм много благодрен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при осма е така. Пускат се за 20/30 секунди и си спират сами, след няма минута пак така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
21 minutes ago, Митко Йотов said:

И при осма е така. Пускат се за 20/30 секунди и си спират сами, след няма минута пак така.

На мен постоянно и ми е баси страното че го прави

Редактирано от Jojop

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има два радиатора, на охлаждането и на климатика. Коя перка се включва?

Не съм изследвал подробно, но когато включиш на обдухване на челното стъкло (което постоянно ползвам), по дифолт се включва компресора на климатика, за да изсушава въздуха и вероятно и перката (не ги чувам). Няма индикация, за да го видиш, трябва да натиснеш AC, тогава показва ON. За да го изключиш, трябва пак да го натиснеш и на дисплея показва OFF. Казвам го по спомени, друг да каже дали е така. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Климатика не трябва да има нищо общо.

Тук става на въпрос, че при пусната парно което е на позиция HI се пусне вентилатора да духа (не се натиска АУТО а се работи само със позицията на вентилатора) се включва някоя от перките в коша. Тоест климатичната система не трябва да се включи защото датчиците и при HI не трябва да са активни освен от Хонда да са решили нещо друго което само по себе си е наистина много ама много странно. В интерес на истината не съм гледал коя от перките се включва но ще е странно ако тази на климатика се включва.

Предполагам, че колегата точно това е забелязал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата е бензин не се включва някоя перка, а винаги са двете перки. Ако работи само едната перка, то другата има проблем. Това не знам за кой път го пиша вече.

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
3 minutes ago, jijane said:

Ако колата е бензин не се включва някоя перка, а винаги са двете перки. Ако работи само едната перка, то другата има проблем. Това не знам за кой път го пиша вече.

Да бензин е 2.0, и двете работят. Но това нормално ли е ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо да се уточни как точно пускате парното? На ауто, ръчно, ако е ръчно на къде е насочена струята и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато не се натисне AC OFF e така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колеги оказа се моята неграмотност :D като пусна парното автоматично се пуска климатика и трябва да натисна AC и да го дам на OFF и всичко е точно :D

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Jojop написа:

Да колеги оказа се моята неграмотност :D като пусна парното автоматично се пуска климатика и трябва да натисна AC и да го дам на OFF и всичко е точно :D

Аз го казах още в първия си пост #4, но мислех, че е само при режим на обдухване на стъклото, за да изсушава входящия въздух, което е логично...

Каква е логиката и при други режими на отопление да се пуска компресора, нали топлото идва от радиаторчето/антифриза?

Ако някой  знае как работят всички режими, нека сподели...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да суши въздуха примерно. 

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...