Jump to content
Gubo

Още едно Хр-в!!!

Recommended Posts

Привет на всички и за много години!!! Нов член в клуба! Днес се сдобих с Хонда хр-в 1 5вр. 124кс. 2000г , 243000км. с газов инжекцион от 2013г. Като бивш собственик на Цр-в 1 , изобще не се замислих , щом приятел спомена за хондата на баща му. Лека му пръст на човека, но се е грижил с любов за машинката. Има си и забележки и проблеми, но в цял план е много добра, стегната със запазен салон, 4 гуми на около 300 км. и работещи всички системи. Преди празниците ме остави нисана, който се държеше достойно за 25г. стаж и оправията му не си заслужава. Живея в една вилна зона и всеки дем крам по черен път с дупки и наклон около 3 км. Нисана се справяше, но няколко комшии си карат Харвитата и не се церемонят!!! Благородно им  завиждах до ....днес!!! Изчетох доста информация, мнения и болежки. Тук виждам една задружна общност, която се подкрепя и помага без обиди, заяждания и нападки. Това е рядкост в повеето такива форуми. Надявам се да се запази и в бъдеще добрия тон и човечноста! 

       Днес , когато си е прибирах забелязах, че до 60-80км. си набира и върви идеално, но после няма толкова мошност. Мъчи се и на бензин. Опитах и скоростно и плавно набиране. Отново на теси километри вижда зор. Четох за тези проблеми и виновника в повечето случаи е задръстен катализатор. Двигателя е ремонтиран основно педи около 5000км. Всичко е сменено по него и се държи идеално освен този проблем. Газта е със сменани филтри и то редовно. Човека си е описвал всичи ремонто от покупката и през 2013г. Сменял е всичко редовно и е оправял всички проблеми през годините. За това мисля , че виновника ще е катализатора. Моля за мнения и помощ!!! Блаагодаря предварително и ето малко снимки!!!

хонда 1.jpg

хонда 2.jpg

хонда 3.jpg

хонда 4.jpg

хонда 5.jpg

хонда 6.jpg

хонда 7.jpg

хонда 8.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има фирми които свалят и почистват катализатори,тъкмо ще се види състоянието,ако е хапвала масло преди е задръстила катализатора,има и добавки които се впръскват директно в дросела и чистят катализатора.

Сигурно са регулирали клапаните при ремонта,но аз бих се увирерил на какви стойности се сега ,за твое инфо и по нататъшно регулиране.

Тази тема може да помогне

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Бях ги чел преди няколко дена. Ще е покрам известно време.За сега се държи прилично. На първо време ще сменя двата филтъра на газта. От старата хонда цр-в си бях наложил смяната им на 5-6000км. максимум. Страшни неща излизаха!!!!В петък ще е водя за смяна на талона и официално вече да е моя!!! Имам приятел, който слага газови уредби от години. Ще му е закарам , за да направим пълна диагностика. Предишния газаджия е монтирал кадърно, но от тогава свети чека постоянно. Според него можело да се оправи, но......еди какво си,....еди що си!!! Мисля , че просто не му се е занимавало. А и чичи Наско не е караше много. За 9 г. е навъртял  към 75000км. по негови писания. Водена е цялата сервизна история. Предполагал , че са го обедили да не се занимава излишно. В интерес на истината , за сега двигатела работи добре. Има сълзене на капака на клапаните и смятам , мкато се постопли да го оправя и да проверя клапаните.  Също така заден дясен фар е напукан и лепен. Държи, но искам да го сменя. Двете странични огледала са били обект на съседски инвазии!!!! То пред блоковете си е тиха война за паркиране!!! Щом се пооправи времето, ще ги огледам по-качествено, но май и те , ще са за подмяна! Ако има някой колега с въпросните части , ще съм благодарен да се разберем!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

     Честито и със здраве да си я карате!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!!! Да ви се връща!!!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шанса да си намериш ляво огледало клони към 0 Аз търсих доста време и накрая се отказах. Бях звънял на 20 обяви в мобилето. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В megaparts има борса, като направиш запитване за някоя част, която няма цена, тя се появава в борсата и по този начин можеш да получиш оферти от такива, които имат такава част. Така поне не търсиш активно, а теб те търсят. А и ако получиш повече оферти, можеш да избереш най-изгодната.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! А има ли разлика в огледалоата. От 3 врати, английска версия? Видях няколко хрв-та за части, но триврати или с десен волан!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успях да намеря огледала. 300лв. и то в моя цвят. Момче от Смолян и се азбрахме и за други части.  Има и барче-подлакътник, но бях втрещен от цената 200лв. Оказва се, че са кът и скъпи. Ще търся от универсалните , защото си е удоволствие да се облегнеш.....Имам питане относно две неща...1--- става ли спойлер на тавана за моя модел...2000г., 1.6, 124кс. на цдена 130лв. Ако може , има ли някакви особености при монтажа.   2--- Искам да си поддържам колата в добро състояние , а двигатела ми е след основен ремонт. Минали са около 5000км. и след изчетените информации за маслото съм в чуденка , какво да избера най-правилно. Диференциял и скорости.Моля за помощт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал си CRV 1 същите са маслата, не го ли поддържа не сменя ли масла.

За скоростите  е това.

2052036387_Screenshot_20220116-072950_SamsungInternet.thumb.jpg.a9d2ad05be5c394feb350b51c7bfe000.jpg

за задния диференциал това.

726637398_Screenshot_20220116-073006_SamsungInternet.thumb.jpg.84b5fd9c5122e4c6ff8c1e5da6aac4da.jpg

за хидравликата това

1270233080_Screenshot_20220116-075140_SamsungInternet.thumb.jpg.7f3c31c8dfa686392e7b81e328aab839.jpg

за двигателя имаш избор голям но не слагай 10w40.

5w30  имаш голям избор на пазара и тук от общите поръчки, карай  си колата и следи разхода.

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! CR-V 1беше преди 4г. забравил съм, а и колата е поддъраше много читав майстор. Имах му пълно доверие защото 7г. е обслужваше перфектно. Оставях е, плащах и карах безпроблемен автомобил. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повярвай ако малко започнеш да обръщаш внимание на това какво слагат при обслужване,и си водиш дневник на това.

Автомобила който караш ще бъде в пъти по безпроблемен.

Редактирано от CARPERA
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О така е! Съгласен съм! Това ще правя. Сега имам време да го правя.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спойлера от фейслифт става, но ще трябва да пробиваш покрива. Дискутирали сме го преди това. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...