Jump to content
milbor2

питане за масло за Accord 7

Recommended Posts

Здравейте, колеги.

мисля на следващата  поръчка да закупя масло https://www.ato24.de/en/ravenol-dxg-sae-5w-30.html.

Дали е подходящо за моята Honda Accord 7 -  2005 г. ; 190 кс.;  бензин - газ ; 250 000 км.

Досега е карана с 5W40 Castrol.

В бг сайтове/ https://maxcar.bg/avtomobilni-masla/ravenol-dxg-5w30-5l /  го намерих за 110 лв - дали е читаво или менте.

Редактирано от milbor2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е със същия двигател, преди да я купя, е била карана с 5w40, след закупуването веднага смених с 5w30, в момента съм с 0w30. Като събирах информация за последното, първоначално си мислех DXG да сложа, но после размислих и прецених, че особено зимата е добре да запазя "зимния" вискозитет по спецификация (0w), а "летния" да завиша, предвид пробега.

Отделно маслото за този двигател е добре да отговаря на ACEA A5/B5, а DXG в случая не отговаря на тази.

 

Като допълнение - Ravenöl имат на тубите код за проверка, който след купуването/плащането, ако не още преди това, можеш да го провериш за автентичност. Това с ментетата, специално по-апокрифните марки, мисля е отдавна мит. Може обаче да има разлика в качеството на маслото, предвид нашия пазар и местата, откъдето се доставя то. Затова и колегите поръчват от Германия, въпреки, че и това не е 100% гаранция

 

Редактирано от Terje
допълнение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, вече има официален представител на Амсойл (AMSOIL) в България. Не се занимавайте с други марки. Да, маслото + филтъра излиза 150 лв., но поне знаете какво сипвате. 

Вече правя пета смяна на моя Акорд 7ма (2.4 автомат) с това масло и до момента съм нямал никакви проблеми. Отделно колкото съм спал, толкова източвам след 10к км. 

Аз лично слагам 5w30.

 

Поздрави, 

Паскал 

81FsLK75K7L._AC_SX679_.jpg

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвайте тази тема за маслени въпроси.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...