Jump to content
Patrik

Обжалване на АКТ

Recommended Posts

Почти аналогичен случай - в населено място превишение на скоростта с 32 км над допустимимото, засечена с радар - акт , наказателно постановление и ... след разговор със служителката на гишето реших да не обжалвам във съда - аргумента според нея - до приключването на съдебното дело минава около година , а през това време ще е в сила последният документ - наказателното постановление . Или дилемата ми бе - около година /или само месеца минимум/ без книжка - заради бързината на съдебното производство , или един месец - по наказателното постановление .....Въпроса е - до започване на обжалването на наказателно постановление в съдебната инстанция шофьорската книжка при кой е - в КАТ или в мен. За талона е ясно ....Довода за изтъкване е , че са минали 4 месеца до връчване на постановлението - законният срок е 3 месеца , през които си презаверявах акта , както и ... неграмотно /законово/ написан акт - със странни съкращения на населеното място , допускащи многостранно тълкуване ......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото този въпрос ме мъчи и мен. Ако през времето, което ще отнеме старта на делото ще съм без книжка, няма да има смисъл да се занимавам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Книжката се отнема след седемденевният срок от връчването,при случай,че не е обжалвано нак.постановление.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам...има няколко спорни случаи на които съм бил свидетел.В смисъл засичане от радар,което не е придружено със снимка....остава в сферата на предположенията че са засекли точно теб.Само че ако наказанието беше "мъмрене пред строя" как да е.Но вс лучая става въпрос за точки и пари.Не мисля че водачите има вина за това че полицията не е оборудвана с необходимата техника за да няма спорни моменти. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радарите минават преглед през определен срок и имат стикер до датата до която са валидни. Ако са ви засекли с радар, който е със "изтекал срок" акта ви може много лесно да отпадне дори и да сте карали мнооооого над допустимото :dunno:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Само да отбележа, колегата казва наказателно постановление. Пътят и начините за обжалване на едното и на другото са сходни но не идентични.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Книжката се отнема след седемденевният срок от връчването,при случай,че не е обжалвано нак.постановление.

Това не е вярно. Книжката се отнема НА МОМЕНТА с ВРЪЧВАНЕТО на Наказателното постановление и се връща обратно на собственика й ако в седем дневен срок обжалва връченото му НП. Виждам, че бъркате и нещо друго! Докато трае делото, ИМАТЕ право да си карате автомобила, тъй като книжката си е във Вас, а НП играе ролята на синия талон! Важното е всеки месец докато тече делото да ходите и да ви удрят по един печат с нова дата на НП.Колегата много добре го е метнала служителката на гишето в КАТ, та направо го е прецакала!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, няма законово основание да се отнеме книжката, преди влизане на наказателното постановление в сила, тъй като до този момент постановлението няма как да породи правни последици. Тези последици ще възникнат само, ако същото не е обжалвано в срока или ако е, след потвърждаването му от съда.Това, че такава е практиката в КАТ съвсем не означава, че така е правилно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че такава е практиката в КАТ съвсем не означава, че така е правилно :lol:

Не, това, че не си знаем правата и се оставяме в КАТ да пренаписват и измислят техни си правила, по-скоро е наш проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да разясни, как в едно Наказателно Постановление може да санкционират за липса на Контролен Талон, след като отивам с Акта да получа Постановлението и Талона ?Единственото обясние е, че КАТ рекетират и измислят несъществуващи глоби. А на Постановлението пише, че не подлежат на обжалване глоби с размер до 50 лв. за отделно нарушение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги помагайте :DДнеска ми написаха акт за неправилно паркиране по чл.98 ал.1 т.6 от ЗДП както и да е не бях виновен понеже не бях паркирал а просто спрял за 1 минута в близост до едно кръстовище където имаше още 100 коли.Някой ако е обжалвал акт от подобен характер до общинска полиция ще съм му благодарен да сподели. Все още съм в 3дневния срок за обжалване но не знам нито къде да отида да подам жалбата нито до кого !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наказателни постановления до 50 лева глоба не могат да се обжалват !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги помагайте :DДнеска ми написаха акт за неправилно паркиране по чл.98 ал.1 т.6 от ЗДП както и да е не бях виновен понеже не бях паркирал а просто спрял за 1 минута в близост до едно кръстовище където имаше още 100 коли.Някой ако е обжалвал акт от подобен характер до общинска полиция ще съм му благодарен да сподели. Все още съм в 3дневния срок за обжалване но не знам нито къде да отида да подам жалбата нито до кого !!!

Възражение / жалба - все тая / - до службата на актосъставителя, т.е. неговия шеф.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък току що ми писаха АКТ за много шум и вредни емисии, е така на око - без никакви уреди за замерване. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък току що ми писаха АКТ за много шум и вредни емисии, е така на око - без никакви уреди за замерване. :lol:

Те наще полицай са роботизирани всичко на око правят и радар не им трябва ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...