Jump to content
CivicPrelude

Как се прави ефекта "пуканки"

Recommended Posts

Здравейте, имам Civic VI B16A2.Въпроса ми е може ли да се направи настройка да прави ефекта ''пуканки'' като върна една предавка надолу да припуква, или като давам газ и си махна крака да припуква, като пуканки. Обаче, къде трябва да отида, и колко струва тази щуротия? Идеята ми е да си запазя двигателчето, стоково. Отзад съм с генерация на 76мм.Благодаря предварително!

Редактирано от CivicPrelude
  • Хаха 4
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи взимаш и ми продаваш колата за 2500лв. и за тия пари си купуваш царевица за пуканки, ръгаш у микровълновата и си готов.:doctor::whistle:

  • Харесвам 1
  • Хаха 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами имаш два варианта, като тук лаунч контрола няма нищо общо. Вариат 1 е като на Jaguar F type, при отнемане на газта се впръсква малко количество фориво в гърнетата което се възпламенява от температурата , вариант две като някои модели на Ford, звука да е от говорител в колата. А смисъл колко има.........!? 😁

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

На запад на това му викат Pops and Bangs или Burble. Не е точно ланч контрол.

Та този ефект идва от неизгоряло гориво в цилиндрите, което минава през генерацията и се самозапалва в нея от температурата.

Трябва ти ремап на компютъра(или дето му викаха чип тунинг преди), общо взето се задава много закъснение на запалването на свещите в момента когато си пуснал газта/ в целия диапазон от обороти или в първата колона на мапа, ето пример:

image.thumb.png.b04f83b3b6a802bd5a643a50b72b717d.png

(тук в таблицата на запалването вертикално са ти оборотите, хоризонтално - колко е натисната газта)

Но ако тръгнеш да ремапваш компа така или иначе го ремапни за малко повече коне, ако имаш добър интейк и с тази широка генерация може и 15-20 коня да вдигнеш. Тук сигурен ли си че цялата ти генерация е на 76мм или е само накрайника на гърнето?

И не на последно място за цената - скъпо е, няма да стане за 50-100лв. (може би даже ще ти трябва друг компютър p28 и hondata s300/flashpro).

И все пак ако решиш - ето: https://www.youtube.com/results?search_query=tune+for+pops 

Редактирано от nikolay1443
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...