Jump to content
mysticchannel

Покупка на Тойота Ярис 1.3vvt-i 2007г.

Recommended Posts

Здравейте Колеги..Тези дни ще ходя на оглед на тази Тойота и евентуално ще я купя -  https://www.cars.bg/offer/5da419ee89db6c29a93fc43c

Понеже четох във форума на Тойота за модела ,но видях че има колега които притежава същата или подобна и е тук в нашия форум, бих искал съвет за огледа ,и специално -Въпросната кола от обявата с хидротрансформаторната кутия ли е Aisin U441E ?

Разбрах че има пръчка за проверка ,маслото на кутията , не трябва да мирише на изпечени дискове и да е мръсно. Събира 2 литра и ще бъде подменено на всяка цена...Разбрах че мотора е с верига ,която  ще се смени с нова такава. За регулируемите клапани също прочетох. Газ няма да се слага, ще се кара предимно извън града. Условието е да е автомат и да е Тойота...За работата на мотора , поведение на какво да наблегна , както и ще я пробвам на тестдрайв ,първоначално поведение на кутията и т.н. Моля за съвет колкото и да е тои. БЛАГОДАРЯ на отзовалите се :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съдейки по снимките, това не е автоматик и даже не е вариатор, а е ММТ - роботизирана механична кутия.

Балдъзата търкаля такава, но вече само градско. Извън ще бавиш трафика, а в града трябва да и свикнеш с чалъмите.

На мен усещането при тест драйв (от любопитство) не ми хареса - далеч и встрани от автоматиците е.

А за тея пари се огледай за Джаз, освен ако въпросът (Условието е да е автомат и да е Тойота) не е "поставен ребром":

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Капризите на майка ми са това....Има една Джаз ама тя май е вариатор ( не съм на ти) с тези кутии. Ще я кара 2 пъти в месеца Плевен- Мездра и обратно, ама условия много...Въобще не е Aisin май тази кутия и започвам да се изнервям. Другия вариант 

https://www.cars.bg/offer/601d8c15a20fed7af109b3f2 

П.с. Ако Джаза е "прост" автоматик ще гледам него и няма да се бавя с тойотата

Редактирано от mysticchannel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джаза е с вариатор и е далеч по-смислена кола, даже става за дясната лента по магистралата.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти Цецо , гледал съм го бат Филип и Джаза ,утре или вдругиден отиваме за Ондата пък каквото Сабя покаже 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледай сабята да е наточена и я покарай на загрял мотор и кутия, а не само ръг/бъзък на плаца в автокъщата.

А майка ти ще я хареса, макар че с жените никога не е ясно.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Тази Корола изглежда интересно, но е с две врати. Автокъщата ми е  в полезрението от доста време покрай един колега от форума, който се занимава с внос на автомобили.

Редактирано от note
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега ... преди няколко дни минах от там и я огледахме..На външен вид беше прилична , направи ми впечатление изработката на детайлите . Дребни забележки по боята, личеше си че имаше пипано, но като цяло на вид беше ОК. 

Обаче после се разчетох за въпросните мотори от тези години на производство на Тойота имат фабрични дефектирали маслени сегменти 1.6 и 1.8 моторите . Още когато били нови в производство собствениците ги връщали Гаранционно за смяна на сегменти!! Това ме отказа категорично за колата. Иначе момчето беше любезно , автомобила можеше да бъде прегледан в които пожелаем сервиз , каза за коментар по Цена. Нямаше ток в колата , но не съм давал зор да я паля и карам, просто се прибирахме и минахме от там. Кутията е чист автомат , прилична кола , но това с горенето на масло и филма като цяло ме отказа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, mysticchannel написа:

...Джаза ,утре или вдругиден отиваме за Ондата пък каквото Сабя покаже 

Прелисти раздела във форума, за да си "подготвиш домашното" и дано обявата ти покрие очакванията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, mysticchannel написа:

Здравей колега ... преди няколко дни минах от там и я огледахме..На външен вид беше прилична , направи ми впечатление изработката на детайлите . Дребни забележки по боята, личеше си че имаше пипано, но като цяло на вид беше ОК. 

Обаче после се разчетох за въпросните мотори от тези години на производство на Тойота имат фабрични дефектирали маслени сегменти 1.6 и 1.8 моторите . Още когато били нови в производство собствениците ги връщали Гаранционно за смяна на сегменти!! Това ме отказа категорично за колата. Иначе момчето беше любезно , автомобила можеше да бъде прегледан в които пожелаем сервиз , каза за коментар по Цена. Нямаше ток в колата , но не съм давал зор да я паля и карам, просто се прибирахме и минахме от там. Кутията е чист автомат , прилична кола , но това с горенето на масло и филма като цяло ме отказа.

Абсолютно вярно е и затова подбора се прави само на 1.6 Фейслифт бройки при които е отстранен фабричният проблем.Фейса се различава по предните фарове както при тази. След това само още една година се влага класическият автомат(АСК) и следващите броики и при Корола са като Ярис със роботизирана кутия.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такава точно същата я карах в далечната 2009 до Атина и обратно. Бяхме 5 човека в колата и като се замисля сега се държа отлично но все пак беше нова. Това със сегментите не знам човека на който беше да е имал проблем. Вече я няма тази кола та и нямам инфо какво се случва но беше прилична и особено за града ще е чудесна. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Безхарактерното поведение и инфантилност на майка ми , ми дойдоха в повече ! ! ! От 100 кладенеца вода донеси, звезди сваляй , чети, не спи , някой път несработва нищичко и човек е най-добре да се откаже и да остави клетия да се вайка на длъж и шир. Благодаря на Цецо, на pepur -пожелавам Тойотата да има горд собственик , както и дрте автомобили от обявите публикувани тук и не само. За мен тази демагогия приключи..Ако "управата" на форума ,реши да остави темата отворена за дискусии ОК, ако не да я заключи или изтрие.

Поздрави братя Хондисти и Успешна седмица :plane: 💓

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направил си каквото зависи от теб. На човек, насила може да му вземеш, но не и да му дадеш. Колкото и да е добро - ще му намери кусури и ще те омрънка.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...