Jump to content
Nasyo

Honda Accord 2.0 155hp 7th generation 2003

Recommended Posts

Здравейте предстои ми покупка на нов автомобил и съм раздвоен между Хонда акорд (тази която е в заглавието) и Мазда 6 2ка верига 143коня 🤔

 

Не съм най големия разбирач затова се допитвам до вас

 

Съвети и критика приемам продто искам мнения 

 

Благодарско предварително 😉

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Посочената мазда е почти невъзможна мисия да я намериш без ръжда(тук включвам и ръжда по ключови елементи от окачването, не само по купето), аз за 4 месеца търсене не успях. Накрая събрах пари за фейсов акорд и до момента(година и половина) съм доволен от покупката. Другото, което съм слушал и чел за този мотор при маздата е, че доста често има проблеми с висок разход на масло и износени сегменти. При хондата единствения минус, с който съм се сблъсквал досега е, че ако слагаш газ трябва да правиш реглаж на клапаните на около 20 хил. км. Ако караш на бензин реглажа е на 40 хил. км. На маздата може би шумоизолацията е една идея по-добра, но не мисля, че разликата е фрапираща. Друг често срещан проблем при хондата е маркуча на хидравликата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, това е Хонда форум и принципно Акорд екземпляра трябва да е много огрухан, та някой да каже че е по-добре Мазда 6, но ако и тя е "абитурентка", едва ли ще я е подминала корозията.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ясно ми е че 2003 автомобил няма как да е в перфектно състояние. Въпроса ми е с коя от двете ще е по-лесно да се живее 😁

 

18 hours ago, iliyanK20 said:

Посочената мазда е почти невъзможна мисия да я намериш без ръжда(тук включвам и ръжда по ключови елементи от окачването, не само по купето), аз за 4 месеца търсене не успях. […]

Ясно значи да разбирам че с на Хонда проблемите е по лесно 

Редактирано от Pavel_Pavlov
Събиране на последователни постове, изтриване на цитат на предходен коментар, намаляне на дълъг цитат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено.

Френд си взе Мазда 5 2007-ма. На екстериор и интериор бе доста добра, но като стигна до реглажи по окачването се оказа че е толкова ръждива, че се наложи да свалят целия заден мост и да режат болтове иии ... мъка!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ужас значи не е мит че са много раждиви 😱

Редактирано от Pavel_Pavlov
Предходно мнение не се цитира

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мой приятел караше Мазда 6 и имаше един мохабед, че Мазда са се погрижили колите им всяка година да бута разхода на гориво за сметка на килограмите си. Той също сменя заден мост. Стигна до положение да не я заключва понеже беше толкова неугледна горката. Накрая я бракува.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аа, моя човек си я постегна и си я ползва, но нещо скоро не сме си говорили за коли.

Искаше ванче - предложих му Стрийм, но макар да му се поврави, каза че иска нещо "по-младо" и обезателно 7 местно (заради ДДС-то). 

Човек трябва да внимава какво си пожелава и колко настоява за него, иначе вместо това което заслужава, получава това което иска.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...