Jump to content
CivicPrelude

Колко струва смяна маншон кормилна рейка?

Recommended Posts

Здравейте пичове! Днес се регистрирах, и бих желал за мнение. Карам Honda Civic 6 B16A2 160 к.с. и 2-та маншона на кормилната рейка са малко скъсани напукани.. Хидравличната течност спада от max до min, за 1 месец.. То е елементарно да се сменят, аз мога и сам но нямам подемник.. Въпроса е колко струва в сервиз, да я качат на подемник и просто да ми сменят 2-та маншона (аз съм си ги купил)?

Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да губиш хидравлична течност поради скъсани маншони, тяхната роля е да пазят от прах и мръсотия, и нямат контакт с течността. Ако маншоните са омаслени, то губиш течност от уплътненията на пръта. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери наистина от къде губиш течността, сменяна ли е изобщо там.

Ако не е виждала там нова течност то там вече нямаш масло е нещо което скапва уплътненията и всичко по  пътя си.

Първо локализирай теча.

Ето тук споменават че има такъв такъв сервиз на самообслужване в София.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяната им не е много време, тоест скъпа, но че разкачат накраъниците и после трябва да минеш и реглаж на предницата за сходимост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Just now, ceco_accord said:

Смяната им не е много време, тоест скъпа, но че разкачат накраъниците и после трябва да минеш и реглаж на предницата за сходимост.

Да, лесно е 10 мин. Ориентировъчна цена?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали има значение в кой град е, но на мен ми искаха 20 лв за смяна на единия + цената на самия маншон. Отказах,защото сметнах,че мога и сам.

Смених го без подемник - вдигната на крик и подсигурена с масивно дървено трупче,но си е неудобно. В крайна сметка 14 лв маншон "Spidan" + 10 лв (нямаше нужда) реглаж преден мост.

Редактирано от Niko2Niko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Just now, Niko2Niko said:

Не знам дали има значение в кой град е, но на мен ми искаха 20 лв за смяна на единия + цената на самия маншон. Отказах,защото сметнах,че мога и сам.

Смених го без подемник - вдигната на крик и подсигурена с масивно дървено трупче,но си е неудобно. В крайна сметка 14 лв маншон "Spidan" + 10 лв (нямаше нужда) реглаж преден мост.

Колега, какви са тези евтини цени.. Тук в софия ми искат 50 лв за смяна без машношите. и 40 лв регулаж само преден мост.. На мен не ми се занимава да я вдигам на крик защото нямам място да махна кормилния накрайник, имам но е много неудобно..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ти видя ли моя пост отиди в сервиз на самообслужване колега е писал

Quote

Аз съм ползвал няколко пъти такъв сервиз в Овча Купел (София) и не го правя с цел икономия на пари, а защото мога в удобно за мен време да сменя износените части (сменял съм от накладки до съединител и демпферен маховик). Чувствам се доста по-спокойно като знам какво съм направил по колата си, отколкото някой квартален майстор. Имам пълно доверие и на два сервиза в София, но вече взех да си спестявам разправиите и времето покрай вкарването и изкарването на колата от там.

ще ти я дигнат ще ти дадат инструменти,и сменяй на воля.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тез "евтини" цени са у наше село (Асеновград). Не виждам как 20 лв. е евтино за това което конкретно се прави,но ... това е явно минимума - цените са такива или по-скоро бяха такива, ако държиш ще попитам пак.Не мога да дам гаранция за работата им.Примерно за смяна на амортесьор -20 лв/бр ,смяна задни тампони големи 40 лв/бр.

Смяна дискове и накладки +смяна на спирачна течност+ ревизиране на спирачните апарати от които единия беше ремонтиран всичко около 120лв. (само труд +ремонтния комплект за спирачния апарат).

 За реглажа съм почти на 100 % ,че беше 20 лв на мост (преден или заден).

Не знам дали е евтино,но не е и скъпо.Едва ли ми намалят цените,защото ме харесват или съм красив ,умен и симпатичен или нещо подобно.😀

Редактирано от Niko2Niko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, на всички за помощта. Накрая отидох при едно приятелче с гараж, закачих си я на подемника и сам си смених маншоните, после само минах на реглаж и колата спи :D

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...