Jump to content
KostaV

Голямо обслужване на 120к км

Recommended Posts

Здравейте, 

 

Някой правил ли е вече голямо обслужване, което се прави на 120 000 км? Аз днес оставих колата си в Бултрако, за да го направят (правя го на 98 000км).

Знаете ли какво се сменя и какво ще правят на колата? Аз до колкото знам се сменят филтри (+горивен), масло (+ масло скоростна кутия - моята кола е с ръчна скоростна кутия), свещи. 

 

Поздрави, 

Коста 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да каза, че хората от Бултрако бяха доста мили и ми дадоха заместващ автомобил - Хонда Джаз - 2019 година срещу 25лв на ден, което си е оферта 😊😊😊

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом колата ти е в гаранция, ще сменят каквото и се полага и ще го пише в документа, който ще ти дадат при вземането. Друг е въпросът дали ще я обслужат като за 120000км, при положение че е под 100К, но ако така сте се уговорили, би трябвало да го сторят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тя колата влиза и за боя, както и за гаранционно отстраняване на дефект по шибидаха/люка (колата е спорт +). Та се разбрахме да направят всичко - обслужването на 120к км + боя + отстраняване на това с шибидаха. 

Ако има други собственици на Сивик Спорт + или на Сивик с шибидах - нека да си погледнат уплътненията - при мен уплътнението което се вижда отвън е някак пропаднало, което позволява да се събира вода:

image.thumb.png.6fb698f213ff8c87478f66499e5fc32a.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tрябваше да ги питаш, така им даваш голям картбланш за хиляди левове( масла, филтри, антифриз, свещи, ремъци, дискове/накладки).

Боята заради щета ли е или и тези сивици страдат от некачествената боя на Хонда? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питах ги, но те ми казаха, че са много неща и ми изброиха нещата, които писах тук.

Боята е по каско и мога да кажа, че е тънка като хартия - буквално всяко камъче което удари лака и боята прави дупка (колата ми е бяла и цялата предна част е на дупки). Много тънка ми се струва боята на старта ми хонда (8ма генерация) беше много по-различно. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, пиши после какво точно са ти сменили и колко е сметката. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сметката ми казаха, че ще е около 1600 лв., после ще пиша какво точно са сменили и каква е точната сума.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново! 

Голямото обслужване на моята хонда е направено. Смениха ми:

-Масло двигател 

-Масло скоростна кутия (ръчна скоростна кутия)

-Антифриз 

-Спирачна течност 

-Филтри (всички филтри)

-Регулираха ми клапаните 

-Смяна на горивен филтър - трябва да на всеки 120 000км да се сменя този филтър, като се сменя и горивната помпа и още други неща в резервоара (само филтъра и помпата са около 600лв.).

 

Отделно боядисаха няколко детайла (по каско).

 

Поздрави, 

Коста 

  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, KostaV написа:

Здравейте отново! 

Голямото обслужване на моята хонда е направено. Смениха ми:

-Масло двигател 

-Масло скоростна кутия (ръчна скоростна кутия)

-Антифриз 

-Спирачна течност 

-Филтри (всички филтри)

-Регулираха ми клапаните 

-Смяна на горивен филтър - трябва да на всеки 120 000км да се сменя този филтър, като се сменя и горивната помпа и още други неща в резервоара (само филтъра и помпата са около 600лв.).

 

Отделно боядисаха няколко детайла (по каско).

 

Поздрави, 

Коста 

Ехе, колега доста скъпо ми се вижда за тоя горивен филтър 600лв? Толкова ли е трудна смяната или просто частите са скъпи? Отделно какво масло ти сложиха за скоростната кутия? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

600 лв. е само частта.. труда е отделно ... 

Казаха - филтъра и горивната помпа се сменят на всеки 120 000км. Аз поразпитах след това и се оказа, че на повечето други марки го дават по същия начин, но много хора (особенно в България не го правят). Като цяло и на мен не ми се даваха толкова пари, но да прецакам година и половина гаранция за 600лв... 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...