Jump to content
backstage1978

Фарове на роубара

Recommended Posts

Здравейте. Имам роубар с два фара по средата. Някой може ли да каже кой е правилният начин да ги свържа да светят? Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С реле, което трябва да му хванеш ток от правилното място. Отпред има бушонно табло, до акумулатора. Там мериш и си избираш +.

С тънък проводник до ключето в купето и по-стабилни праводници до лампите. Не е трудно стига да имаш идея от токове.

Тъпо е да прекарваш дебели жици за големи ключове из цялата кола, а за тези лампи ако двета са 110-120  вата ще си има ток 10 ампера, което си е над 1,5мм2  жица за да не грее.    

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 12.12.2020 г. at 11:55, backstage1978 написа:

Ясно, а какво да е релето?

Реленцето е автомобилно 12V около 25-30А. Отиваш в първия магазин за електроника и си вземаш. Цената му е 3-5лв. Аз на мойта взех плюс директно от акумулатора през един бушон 10А и реле 25А. Фаровете са лед по 50W.

DSC_0181.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 22.01.2021 г. at 6:59, Hanchko написа:

Реленцето е автомобилно 12V около 25-30А. Отиваш в първия магазин за електроника и си вземаш. Цената му е 3-5лв. Аз на мойта взех плюс директно от акумулатора през един бушон 10А и реле 25А. Фаровете са лед по 50W.

DSC_0181.jpg

А от къде ги вземате тези фарове...?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, pechkata написа:

А от къде ги вземате тези фарове...?

LED Халогените ги взех от тук http://offroadshop.bg/product/1106/led-far-galaxy-42w.html Много добре светят. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей @Hanchko!

Едно офф-топик въпросче.

А от къде е този супер ролбар?

Аз искам да украся моята Хонда (CR-V 1) с нещо подобно и леко.

И с фаровете се е получило доста добре.

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

JDM, баце. ;)

 

Първото ми CR-V беше JDM и имаше подобен.

Photo251.thumb.jpg.d0ce16ae609c60aa005fdf56f70a2cad.jpg

 

Под пластмасата има специална метална рамка, която, за да я монтираш трябва да има специални планки, монтирани под бронята. Планките са скрити и при европейските CR-V 1 липсват. За да се монтира рамката трябвада се изрежат дупки в бронята. На купето под бронята има специални отвори с резба. На фейсовото CR-V бронята е различна и този булбар май ще стои като на свинче звънче.

 

Те ти пълния комплект JDM булбар:

2tGZSLP.thumb.jpg.0e44081f126bbdca8377157cdb3bb628.jpg

 

Найс, а?!

Това всъщност e американка "JDM wanna be". ;)

 

п.п. Само за протокола - това нещо не се казва "роубар", а "булбар"(англ. bull bar). "РоЛбар" е съвсем друго нещо. Всъщност, сред англоговорящите е по-известно като рол кейдж (roll cage).

Редактирано от Krasi-mir
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Krasi-mir

Благодаря Краси! :) Приемам забележката. Все пак съм с Хонда от Януари (тази година). И може и да бъркам термините, но са нови за мен.

Търся нещо леко за Хондата, на което да закача допълнителните фарове и да я направя да изглежда по-красиво, без да тежи на конструкцията.

И къде може да се намери това в България?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 2.06.2021 г. at 22:00, Johnny_V3 написа:

Здравей @Hanchko!

Едно офф-топик въпросче.

А от къде е този супер ролбар?

Аз искам да украся моята Хонда (CR-V 1) с нещо подобно и леко.

И с фаровете се е получило доста добре.

Поздрави!

Здравей Johnny_V3, 

Както колегата Krasi-mir по-горе пише това е JDM булбар. Аз го намерих с всички необходими крепежи и понеже не съм с фейсливтова броня не се налага да се реже нищо. На по-горната снимка не съм завършил още проекта. Сега вече изглежда още по-добре(виж прикачената снимка). Тук в тази тема съм описал подробно нещата: 

 

DSC_0775.JPG

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми работят ел. моторите на фаровете - има ток до тях...

Как се сваля моторчето от фара - въртях дърпах не ще...

 

Не намерих подобна тема у форума...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваля се със завъртане, като крушката на мигача. Явно трябва да натиснеш по-силно.

497291500_0307852368-honda-crv-mk1-headlight-headlamp-height-leveling-motor-right-side-o-s-bosch-4-12270-p.thumb.jpg.b1a40fd6b160d80c4d7c5c2e7f8afa00.jpg s-l1600-11.thumb.jpg.447f493b31229e6e18f6aac8d15a42a6.jpg s-l1600-10.thumb.jpg.0eecc644e76ebe0403b64a1dbb10cd74.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Off Topic
Преди 14 часа, Hanchko написа:

изглежда още по-добре(виж прикачената снимка)

А къде са ти гоуемите жълти халогени?! ;)

Ако знаеш, колко съжалявам, че смених JDM-ката за 2-ра генерация ...

 

Айде още малко носталгия:

 

Първата ми JDM-ka

Photo255.thumb.jpg.9b7b89cb5174087ab774236df5caeff4.jpgIMAG0019.thumb.jpg.bfd48ce72a920b07e329ca50167de329.jpgIMAG0016.thumb.jpg.5cbbb8589ca651d923385df270f4dab3.jpgIMAG0021.thumb.jpg.268e08dc4281830f4f86ad7c514458dd.jpg

 

И лека импровизация на тема "DIY Bull bar". Това вече е втората ми JDM-ка. Същата година, същия месец, само цвета е различен. Търсих я 1 месец, след като скрапирах зелената перла. Ударих язовец със 100км/ч.Фар, броня, двата радиатора, "очиларка". Бях на 200км от нас и прецених, че пътната помощ и ремонта ще са повече пари от "нова" JDM-ka.

406276988_2012-04-2008_19_46.thumb.jpg.cbd1dcf9a66c0420f6f865348951619d.jpg

 

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, Krasi-mir написа:

Сваля се със завъртане, като крушката на мигача. Явно трябва да натиснеш по-силно.

497291500_0307852368-honda-crv-mk1-headlight-headlamp-height-leveling-motor-right-side-o-s-bosch-4-12270-p.thumb.jpg.b1a40fd6b160d80c4d7c5c2e7f8afa00.jpg s-l1600-11.thumb.jpg.447f493b31229e6e18f6aac8d15a42a6.jpg s-l1600-10.thumb.jpg.0eecc644e76ebe0403b64a1dbb10cd74.jpg

Това със откопчаването го видях ама не знаех че има винт към рефлектора...

На снимката го видях - се е нещо благодарско...!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление, нямам представа, какво има на края на винта, и как се хваща към рефлектора.

 

По принцип, трябва да е ябълковиден шарнир, който се разглобява с дърпане, т.е. топчето се вади от ямката в пластмасовият рефлектор с дърпане.

Най-вероятно ще се наложи да държиш с ръка рефлектора през голямата дупка за крушката. Монтирал съм моторче на нов фар, ама преди 10-ина годинки, и не помня на каква кола. Но принципа е еднакъв на повечето коли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Krasi-mir написа:

За съжаление, нямам представа, какво има на края на винта, и как се хваща към рефлектора.

 

По принцип, трябва да е ябълковиден шарнир, който се разглобява с дърпане, т.е. топчето се вади от ямката в пластмасовият рефлектор с дърпане.

Най-вероятно ще се наложи да държиш с ръка рефлектора през голямата дупка за крушката. Монтирал съм моторче на нов фар, ама преди 10-ина годинки, и не помня на каква кола. Но принципа е еднакъв на повечето коли.

Не е сваля се капачката на моторчето и се върти централния винт който е навит към рефлектора...

Ама моторчето вътре е ужас - или предния майстор го е изпотрошил или е опечено от слънцето...

 

Някъде да знаеш да се продават такива моторчета - че нищо не намирам из сайтовете...?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Нямам представа за България. Морга?

Това от вертикалната снимка, с надпис CRV OS е £13 в ebay uk.

Предполагам, че нямат разлика ляв/десен волан. Рефлекторите са еднакви, само "шарката" им е различна.

Има разлика за кой фар са, ляв, или десен. Това на снимката OS означава Off Side, т.е. десен фар.

 

п.п. Недей да цитираш предишно мнение, особено със снимки.

Просто сложи @ пред името, за да се знае, кого питаш. Например @pechkata;)

 

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Krasi-mir 

Благодарско за цитата...

Едното моторче тръгна ама другото дето го барал някой си не ще - ще стои там за ръчна настройка...

Ляво - дясно моторче не еднакви са...

Ляв и десен фар са...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Моите фарове станаха така...

Ринга свети за дневни светлини...

 

ST830214.JPG

ST830217.JPG

Редактирано от pechkata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...