Jump to content
HistamineSHOT

Въпрос за скоростна кутия

Recommended Posts

Здравейте на всички!

Очертава в скоро време да си взимам автомобил и съм се спрял почти окончателно на въпросния акорд 7ма генерация.

Двигателят ще е бензинов като нямам претенции 2.0 или 2.4 всичко опира до това какво ще намеря. 

Това, което ме притеснява обаче е, че имам намерение да е автоматик, но срещам разнопосочни мнения относно надежността на кутията.

Предварително се извинявам ако форума темата е покрита (предполагам, че е), но просто аз не намирам еднозначен отговор.

Понеже до сега съм свикнал, че при развалена кутия веднага се търси втора ръка проверих из нета, но не намирам. 

Съответно това, че не мога да видя и на какви цени вървят кутиите втора ръка леко ме притеснява, защото от една страна 

се очертава трудно да си намеря ако ми потрябва, но пък може и да означава, че са много здрави и не се продават, знам ли...

Бих се радвал ако някой навлезе и в детайли относно това какво по кутията може да дефектира, подлежи ли на ремонт, или направо се търси

втора ръка, евентуално цени и т.н.

Имал съм главоболия с автоматик и съм доста неуверен дали искам отново да си го причинявам, но просто комфорта е на съвсем друго ниво.

Наясно съм, че има смяна на масло през 60000км, но въпроса е извън това с какви други разходи мога да се сблъскам.

Отново се извинявам ако някъде темата е разисквана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сманата на автомата на маслото е на по малко км зависи от натоварването. 

Автомата на хонда ще надживее двигателя при правилно поддръжка експлоатация, и използване на оригинално масло.

Не се разколебавай в избора почти не могат да се прикрият  недостатъците  и кутия която не работи добре  при покупка.

Важното е да я тестваш студена и като загрее,тоест да караш колата.

Кофти е   финансово че при покупка този ако не е сменял на нужните интервали маслото трябва да направиш опресняване няколко пъти.

При покупка ако видиш на щеката че е   розово маслото е сменяно скоро,всичко от кафяво да черно говори за старо масло.

Редактирано от CARPERA
  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Денис, и преди теб други са се страхували, а като седнат на Хондов автомат (не вариатор), повече не повдигат темата. :)

Виж видеото от пост 3 в тази тема.

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно цената – познат, който внася Акорди, каза неотдавна, че е успял най-накрая да продаде един автомат за под 400лв. „Най-накрая“ защото е чакал немалко време, да го продаде. Не са никак проблемни, ако са поддържани. Иначе всяко нещо може да се съсипе от предишен собственик.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам познат "моргаджия" - спря да взема Хонди - каза че не вървели частите, освен някоя дреболия и тенекии от купето, но и те рядко.

Автомат никога не е продавал - не са търсили.

Имам френд - Купи си много изгодно Акорд купе - оказа се с проблемен автоматик - единствения за толкова години за който съм чувал!

Колата вървеше но лашкаше на 3-та и бавеше превключването.

Намерих му майстор - отвориха кутията - вътре леш. Маслото не бе сменяно никога!!! Нови фрикционни пакети от хамериката, промивка с основно разглобяване и сега кутията е като нова - за 1200лв.

Това е неубиваем агрегат, но току се намери някой пробващи се да докажат обратното, чрез нехайство.

  • Харесвам 3
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...