Jump to content
_Daniel

Prelude Vs Alfa Gtv Vs Bmw 318is/320

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте,

 

решил съм скоро време да сменям стария Сивик и да взема нещо по добро.

Спрял съм се на следните модели:

 

Prelude

Публикувано изображение

 

По стар Prelude

Публикувано изображение

 

Alfa GTV

Публикувано изображение

 

BMW 3 Coupe

Публикувано изображение

 

Като, че ли GTV има най-добра визия ? По-стария Prelude също не е лош, но ми се иска по-нова количка ( след 95-96).

 

ПС. Не мога да оправя първите 3 links да работят, затова прикачих и по една снимка.

Редактирано от _Daniel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само bmw-то е още активно. защо не погледнеш за някой акорд?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tи какъв съвет по то4но о4акваш от нас :) Естествено вземай страхотната визия на GTV,няма да сгрешиш ;) Или не,май по-добре е да вземеш Беемвето,защото е по-здраво от Алфата ;) Абе не знам,ама в никакъв слу4аи не взимай Хонда 4е е голям боклук,4естно.Тука в тоя форум мразим Хондите,и не оби4аме да говорим за тях. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом искаш да смениш стария Сивик за нещо по-лачено,вземи си алфата,тежкари се :( (докъто върви),а като вземе да си отива я продай на някое "газЕ" и си купи здрава кола ;) Щом искаш малко разнообразие ,лошо няма :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Карам Прелюд 4 поколение- знам и другите 2 коли. Една такава Алфа се продаваше година в Добрич :( , БМВ-та такива има много- нищо особено. Ако не искаш да правиш компромиси и срещу някой лев по-малко да си купиш само визия ( впоследтсвие и проблеми)- вземай тях. Ако искаш удоволствие от шофирането, съчетано с визия и висока надеждност- Прелюда е твоята кола! 4 поколение ми харесва повече от 5, но това вече ти ще си решиш. А по-новата година за Хонда не е от такова голямо значение...

Редактирано от batkosio

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич ако смениш марката това ще е голяма грешка(лично мнение). А иначе на мен Алфата не ми харесва и на дизайн

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като визия най ми харесват прелюдите с фаровете които изскачат нагоре - не знам коя генерация се води :( Най-добре намери такива коли и врътни по едно кръгче...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като визия най ми харесват прелюдите с фаровете които изскачат нагоре - не знам коя генерация се води :( Най-добре намери такива коли и врътни по едно кръгче...

Трета. Иво prelude има такава, мисля най-добрата в БГ, особено със зверчето под капака :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен алфата има як дизаин ,но само това.много се 4упат,bmw-тата са много разпространени и ве4е не толкова актуални.ходовата им 4аст не е здрава.preluda има як дизаин,добре върви ще ти е кеф да го караш плюс това е хонда ,а знаеш 4е те са здрави. но това си е мое мнение ти както си решиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз понеже се оглеждам за кола тот известно време ще ти кажа, че и аз се се спрях на тези коли но и на сивик 4 и 6 генерация. Като не толкова зарибен по марката Хонда мога да ти препоръчам и Фиат Купе което е доста подобно на ГТВ-то но държи леко по ниски цени, а и имам преки впечатления от него. Един приятел си взе наскоро, мноо е довоолен, разхода му е 11-12/100 градско но той е с 1.8 16В/136к.с., и върви доста прилично. Най - приятната изненада за мен беше когато на задната седалка се събрахме 3-ма човека, като аз съм 190/85 а шофьора е 197/90 и на другата предна седалка има6е един червей 204/70 и втая ситуация трябва да ти кажа че бяхме попритеснени но в никакъв случай не с бяхме сгучкали мноо. Колкото до возията поне този екземпляр вози доста по меко от Алфата 145/1.4 16В/104к.с. на един друг приятел, което мен лично мноо ме учуди. Колкото до БМВ за хора на задната седалка можеш почти да забравиш особено с по дълги крайници и по голям номер обувки. Иначе мен все още тоя модел ми харесва но и той няма да ти харчи нкак малко, здрава кола е, но счупи ли се нещо просто се хващаш за палците, един приятел караше 320и и мноо по магистралите караше постоянно спукани фарове, брони и такива, за кви цени ми говореше бедна ти е фантазията. За прелюда нямам наблюдения мноо ми харесва но нищо конкретно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за Прелюд 5та... На сестра ми приятеля има 320i и мен лично много ми харесва... BMW ми е втората марка след Honda.Но за тази Алфа освен, че много ме кефи на външен вид знам, че е на първо място Алфа и после частите за нея са изключително редки и трудни за намиране.Не си купувай такава кола.Със здраве. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мерси за всички отговори !Що се отнася до Фиат Купе, един колега кара Браво 150коня и само се хвали, че няма хонда prelude или бмв 318ис/320 което да го бие ( :( ). Лошото, е че много се чупят и са трудни за подръжка (повече от алфа-та )- поне така ми е казвал.

Редактирано от _Daniel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest C_I_V_I_C

ВСИЧКО ДРУГО САМО НЕ ХОНДА УЖАСНИ СА КАРАШ Я С ГОДИНИ ПА НИЩО НЕ ТИ ДАВА ДА ПРАВИШ ПО НЕЯ КВА КОЛА МОЖЕ ДА Е ТВА..... :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От мен също ще получиш сектантски отговор.Естественото продължение след Сивик 2вр. е да преминеш на Прелюд - мен лично 4г. ми харесва много повече. Ако държиш на купе погледни и Акорд купе, примерно 2,2 VTEC.А от Сивик седан трябва да се мине естествено на Акорд - страхотно съчетание на комфорт,бързина,надеждност и Хонда spirit. :( Другите марки изобщо не искам да ги коментирам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

От мен също ще получиш сектантски отговор.

Естественото продължение след Сивик 2вр. е да преминеш на Прелюд - мен лично 4г. ми харесва много повече. Ако държиш на купе погледни и Акорд купе, примерно 2,2 VTEC.

 

А от Сивик седан трябва да се мине естествено на Акорд - страхотно съчетание на комфорт,бързина,надеждност и Хонда spirit. :angry:

 

Другите марки изобщо не искам да ги коментирам.

За този Accord ли става въпрос ? Готин, е така че също е вариант

Публикувано изображение

Редактирано от _Daniel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мой приятел имаше Прелюд 5г.,доста съм го карал и мога смело да кажа че е страхотен автомобил.Същият приятел после си взе Бмв 320 6цил. и само след месец започна да проклина деня в който продаде Хондата.Отдругите марки поддържам други модели но не и тези така че мога да ти кажа че освен визия ако искаш колата ти да е здрава,бърза и да гори нормално взимай Хондата.Бмв също е вариант,но много дефекти дава,гори много и освен звук не върви като за конете си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мой приятел имаше Прелюд 5г.,доста съм го карал и мога смело да кажа че е страхотен автомобил.Същият приятел после си взе Бмв 320 6цил. и само след месец започна да проклина деня в който продаде Хондата.Отдругите марки поддържам други модели но не и тези така че мога да ти кажа че освен визия ако искаш колата ти да е здрава,бърза и да гори нормално взимай Хондата.Бмв също е вариант,но много дефекти дава,гори много и освен звук не върви като за конете си.

BMW само звук и картина нямам думи да коментирам :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алфата изглежда доста агресивно, но след известно време колкото я караш, толкова ще седи и в сервиза (поне от мои наблюдения върху хора с подобни колички).БМВ 318 - в никакъв случай, 320i V6 150 коня може, но се приготви да посещаваш по-често бензиностанциите :) Аз лично бих включил в списъка и някоя мазда, нисан или тойота, за да не ставаме съвсем секта :angry: А за прелюдите съм за по-стария :huh: (особено ако вземеш с двигател различен от 2.0)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма 320 V6 колега всичките 6 - ци на БМВ са редови...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всеки разбирач ще избере един от двата ПРЕЛюДА мани ги тия Фиати купета(лайнета),Алфа винаги са имали страхотен дизайн,но откъм разход на гориво и качество рядко ги хвалят монтьори са ми казвали Алфа само от магазина иначе добре дошъл при тях :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да ви е чудно АЛФА са вече с Хондово окачване :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Alfa GTV

Публикувано изображение

 

Ще ме извинявате много, но няма по-смешна и грозна псевдо "спортна" кола. :):blink:

Редактирано от Antony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Alfa GTV

Публикувано изображение

 

Ще ме извинявате много, но няма по-смешна и грозна псевдо "спортна" кола. :):blink:

Има,имаа.Фаят Баркета :P

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от weapon R

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:P:););):blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на мен чат-пат ми харесва визуално някоя кола от друга марка - все спортни де но след като ги погледам по българските и немските обяви и бързо ми минава мерака и скачам на следващата ХОНДА :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest sCoff
Отговорено (Редактирано)

Извинявам се :blink: колко излиза едно обновяване на салона ? Но не за 4 лв и не с китеника на баба :)

Редактирано от sCoff

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още бисери...V6 BMW...често посещаване на бензиностанциите...Колко мислиш, че гори 2.0 24 клапанов редови мотор? На 3-ка при тва. На мен 5-цата е със същия мотор M52B20 Vanos ( след 94-та всички 2.0 БМВ-та са единичен Ванос ) ми гори 8 на дълго, 13 градско, 10 смесено. И тва е доста по-тежко от 3-ката. Ти да не мислиш, че Прелюдите горят 6/100??? Питай хората с 2.2 Втек колко разход им дава. Разберете, че няма кола дето да върви много и да гори малко.Има ЛОТУС ЕЛИЗ с мотор на Тойота 1.8 192 коня 0-100 за 4.5 сек. смесен разход 6 литра на 100 км.Има и други.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още бисери...V6 BMW...често посещаване на бензиностанциите...Колко мислиш, че гори 2.0 24 клапанов редови мотор? На 3-ка при тва. На мен 5-цата е със същия мотор M52B20 Vanos ( след 94-та всички 2.0 БМВ-та са единичен Ванос ) ми гори 8 на дълго, 13 градско, 10 смесено. И тва е доста по-тежко от 3-ката. Ти да не мислиш, че Прелюдите горят 6/100??? Питай хората с 2.2 Втек колко разход им дава. Разберете, че няма кола дето да върви много и да гори малко.

Прелюд 4 ген. 2.2 В-ТЕК: Градско 11-13/100, извънградско от 7 нагоре, при 120-140 - 8,5/100. А98 от Лукоил, защото и това има значение :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега МАРИО ПАНКОВ,това че караш Бмв не означава че си запознат с колата.Може твоята да е някакво Бмв специален модел или стила ти на каране да е някакъв икономичен,но тия работи дето ги твърдиш са меко казано несериозни.Ако си запознат с ходовата част на въпросната кола неможеш да твърдиш че е здрава при положения че техническото й решение е такова че е предразположена към често обслужване при тия пътища.Ако те питам дали бяга много ще ми отговориш положително,но си мисля че ВСЯКА една японска кола с 2.0 мотор ще те бие по всичко,в същото време не мога да разбера как на трима приятели с БМВ 3 й карам колите и такъв разход като твоя дава само едното от тях,само че е с 1.6 мотор,който пък върви почти колкото бившето ми Сузуки суифт,320 като го карам из Плевен не знам защо ама разхода не слиза под 15,ако го карам на тихи,иначе като му поразвъртя гъза и отива на 20.Третото и то така ама е 318.Не знам,ама поддържам достатъчно Бмв-та за имам впечатления от тях,може пък 5-серия да са нещо по-така.И не знам защо сравняваш Прелюд 2.2 с Бмв 2.0,като трябва да го сравниш с прелюд 2.0.Та вече ми кажи че Хондата не върви повече и не гори по-малко,щото и такъ доста съм поразкарал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега МАРИО ПАНКОВ,това че караш Бмв не означава че си запознат с колата.Може твоята да е някакво Бмв специален модел или стила ти на каране да е някакъв икономичен,но тия работи дето ги твърдиш са меко казано несериозни.Ако си запознат с ходовата част на въпросната кола неможеш да твърдиш че е здрава при положения че техническото й решение е такова че е предразположена към често обслужване при тия пътища.Ако те питам дали бяга много ще ми отговориш положително,но си мисля че ВСЯКА една японска кола с 2.0 мотор ще те бие по всичко,в същото време не мога да разбера как на трима приятели с БМВ 3 й карам колите и такъв разход като твоя дава само едното от тях,само че е с 1.6 мотор,който пък върви почти колкото бившето ми Сузуки суифт,320 като го карам из Плевен не знам защо ама разхода не слиза под 15,ако го карам на тихи,иначе като му поразвъртя гъза и отива на 20.Третото и то така ама е 318.Не знам,ама поддържам достатъчно Бмв-та за имам впечатления от тях,може пък 5-серия да са нещо по-така.И не знам защо сравняваш Прелюд 2.2 с Бмв 2.0,като трябва да го сравниш с прелюд 2.0.Та вече ми кажи че Хондата не върви повече и не гори по-малко,щото и такъ доста съм поразкарал.

Абсолютно си прав...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз подкрепям колегите за прелюд 4г ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...