Jump to content

Recommended Posts

Здравейте днеска ходих до Бургас и като зареди газ чека светна. Аз съм от Габрово и на магистралата карах със 140 и пробвах я защото CR-V 1 го имам от 5 месеца. Върнах се със светещт чек, нещо сериозно ли е или да карам така? 

Posted (edited)

Разкачи акумулатор  за 5 мин и пак го закачи.

От кога не си сменял двата филтъра на газовата, смени ги ако не са. 

Щом е в теб от 5 мес явно не си закарам я при читава газаджия за настройки.

Клапани ако не знаеш дали са регулирани направи го и, после ги прегледай между  15-20 хил тогава ще покаже но колко да го правиш.

Edited by CARPERA

Иди на диагностика. Щом свети, значи е записала грешка.

CR-V - то е нов внос от Франция, обслужена в оторизиран сервиз, като им казах задължително да регулират клапаните + 50лв газовата е чисто нова Италианска 1100лв. Снощи откачих акумулатора и чека за сега не свети. 

Posted (edited)

Хубаво е както каза колегата да прочетеш грешката ,може и сам да го направиш или на диагностика.

Въпреки че газовата е нова,не каза на колко хил кме, и трябва до настройки като минат определени километри.

Отговора за клапаните е да настроени са,това казах и евентуално са направени стават много простотии.Важно е този двигател бързо се прецаква от недоглеждане в тази насока.

Интересувай се от тази настройка на клапаните,както казах след 15 хил ги провери пак ако са наред може да увеличиш интервала на 20-25хил км.

Това зависи от газовата и нейната настройка.

Можеш ли да кажеш къде вързаха охлаждането на газовата.

Edited by CARPERA

Posted (edited)

В никакъв случай не продължавай да караш така без да се провери каква е причината. Ако е от лошо настроена газова, може да има неприятни последствия по калапаните/главата.

Интересно ми е къде е монтирана газовата уредба? "Италианска за 1100лв" съмнително много ни напомня на моята монтирана в Ловеч, а виждам, че си от района.

Edited by xfls

Posted (edited)

Според мен колегата влезе регистрира се пусна няколко теми получи отговори ,и сега чао.

А може да не е така.

Edited by CARPERA