Jump to content
Ivan B

Светва лампата на еърбега. Как се реши проблема.

Recommended Posts

Здравейте колеги!

Имах досаден проблем с лампата на еърбега, който отдавах на въздушната възглавница, на пасажера. Пролетта я смених безплатно, но проблемът със светването на лампата си остана. При смяната на еърбега, в Хонда ми казаха, че проблемът е в предната седалка и някакви букси. За да ми кажат, къде точно, ми искаха 107лв. :) Отказах. Онзи ден от приятел научих за читав майстор по подобни проблеми и днес отидох при него. Оказаха се баща и син, които си разбират от работата. Та проблемът излезе, че е от остарял пиропатрон на колана на пасажерската седалка. Шунтираха кабелите с едно резисторче и всичко се оправи. Като сума ми взеха 30лв. тотал. Пускам темата, за да не се чудите, ако имате периодични светване на лампата на еърбега. На мен ми говориха разни хора, разни глупости за букси, за почистване и прочее, но не е това. Пиропатроните стареят и си променят съпротивлението, което се повишава. Предишната ми кола имаше същия проблем, иронично пак на пасажерската седалка, който тогава не реших, защото не намерих читав майстор.

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли малко повече инфо за контакт с въпросните хора!?!?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, след това шунтиране всъщност ще излезе ли възглавницата на пасажера при удар или не? 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не,щом са махнали патрона и е с резистор

  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четете Фнимателно.

Въздушната възглавница е проверена/сменена в Хонда, т.е. би трябвало да си работи съвестно при удар.

Шунтиран е патрона на колана, т.е. вече не работи при удар.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не сте разбрали, колеги!!! Пиропатронът не е махнат. Нищо не е махано. Само двете жици към него, са шунтирани с резистор, просто леко да спадне съпротивлението и даннните към компютъра да са в нормални за работа стойности.

Всичко си работи. Просто натягането на колана, става с някакво мижаво закъснение.

Редактирано от Ivan B
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...