Jump to content
mariuskara

Генератор Алтернатор

Recommended Posts

Как се сваля генератора на Джаз 2005г.? Имате ли снимки?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Много благодаря!

 

Ето един линк и от мен колеги:

https://omanual.ru/Honda/Jazz-Fit/1/

 

Понеже не знам английски. Като ученици учехме задължително руски.И има файда.

Редактирано от Pavel_Pavlov
Обединяване на отделни постове
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тема генератор ме мъчи един въпрос: Генератор от Мазда121 /куплунга му е с 2 две мъжки букси/ как да го монтирам на Хонда Джаз ? където куплунга е с 4 четири мъжки букси? Кой куплунг от Мазда121 отговаря да свържа към куплунга на джазката? В крайна сметка и двата генератора произвеждат ток с еднакви напрежение и ампераж 12V  и 65А  Нали? Първите 2 снимки хонда.Третата с червен етикет Мазда121

 

 

IMG_20201030_093541.jpg

IMG_20201030_093608.jpg

IMG_20201030_092755.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка защо си влязъл в тоя филм,изпаднали от маздата генератор без пари ли.

Те и ремъка и шайбата са им различни.

Трудно и доста преправяне на кабели ще е но дали крайния ефект ще е задоволителен.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Виждам,че сте наясно с двата генератора.Имах Мазда121.Свалих генератора и го прибрах в гаража. Генератора на джаза тази година 2 пъти отказа и го давах за ремонт в сервиз. От сервиза ми обясниха,че следствие на искрене между четки и колектор на ротор колектора дава на късо.Нямало нищо изгоряло. Та ми дойде мисълта как да свържа  генератора от Мазда121 на джаза с 2 проводника с накрайници женско-мъжко без да гръмне компютъра?Имам нов ремък от Мазда121.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не не съм на ясно и за това ти трябва  ел.техник знаещ  ел. инсталацията на Хонда.

Освен ролката на алетрнатора имаш и ролка на коляновия вал и тя е с  различни канали.

Толкова ли е скъп генератор втора употреба. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен пълно "рециклиране" на алтернатора на същия автомобил, включващ замяна на четки и ел. блок с 12м гаранция струваше 300лв. Включително демонтаж/монтаж - в София. Вероятно при теб ще е по-евтино, предвид, че и монтажа/демонтажа си го правиш сам. Това да "побългаряваш" алтернатор от друга марка кола без да имаш задълбочени познания и в двете, вероятно ще ти излезе много повече...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , защо се вкарваш във филми ?!?! Хвърли едно око тук:

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2334524.m570.l1313&_nkw=alternator+honda+jazz&_sacat=0&LH_TitleDesc=0&_osacat=0&_odkw=2756+BKR6E-11+

За 50-60 долара вкл. доставка имаш 100% надежднен алтернатор втора ръка - оригинален, производство на Мицубиши Корп. Купувал съм от Ибей един куп секъндхенд за приятели - дотук никакъв проблем.

Редактирано от ИцоД

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема на алтернатора е че като се износят четките и спрат да опират в колектора,регулатора "отива на кино ".Аз реших проблема с работещ алтернатор на старо на когото смених четките.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...