Jump to content
stany681

Казус отн. седалките Сивик 8

Recommended Posts

Здравейте, колеги. Имам питане във връзка със задните седалки на TypeS. Знаете как се повдигат и застопоряват задните седалки на колите с 4 врати. При двувратите май не така. Металната стойка е застопорена с метално палче, което трудно се отваря, след което повдигната и сгъната седалка не се задържа сгъната, не се чува щракването. Трябва да се прихване с колана, за да стои сгъната. Гледах две коли, и двете бяха така. Продавачите изобщо не знаеха за какво иде реч. За мен е абсурдно да е така фабрично, още повече, че става въпрос за кола с 2 врати. За вид заключване ли става въпрос или дефект??? Но ако е дефект, то и при две коли...??. Ще возим 25 кг.пес и ми се вижда нереално всеки път да е тази мъка с повдигането на седалката и ненадежното и задържане със задния пасажерски колан. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Тези с 2-те врати е с колана. Трябваше ми 1 път и тогава разбрах. За разлика от 4-те врати където сами застават при 2-те врати трябва да го направиш с коланите на така наречените Honda magic seat. Може би е замислено да е само на 4-те, защото там е удобно като отвориш задните и да вкараш нещо по дължина. За мен обаче е недомислица но не може всичко да е перфектно ;) 

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, stany681 написа:

Здравейте, колеги. Имам питане във връзка със задните седалки на TypeS. Знаете как се повдигат и застопоряват задните седалки на колите с 4 врати. При двувратите май не така. Металната стойка е застопорена с метално палче, което трудно се отваря, след което повдигната и сгъната седалка не се задържа сгъната, не се чува щракването. Трябва да се прихване с колана, за да стои сгъната. Гледах две коли, и двете бяха така. Продавачите изобщо не знаеха за какво иде реч. За мен е абсурдно да е така фабрично, още повече, че става въпрос за кола с 2 врати. За вид заключване ли става въпрос или дефект??? Но ако е дефект, то и при две коли...??. Ще возим 25 кг.пес и ми се вижда нереално всеки път да е тази мъка с повдигането на седалката и ненадежното и задържане със задния пасажерски колан. 

 

Факт колега. Наистина е така фабрично. Гледах един пост на някакъв колега ентусиаст от английската фейсбук група как ги разглоби и замени една част от механизма с такава от 4-врата - за целта ти трябва ъглошлайф и електрожен да :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 1 час, thelastbonbona написа:

 

Факт колега. Наистина е така фабрично. Гледах един пост на някакъв колега ентусиаст от английската фейсбук група как ги разглоби и замени една част от механизма с такава от 4-врата - за целта ти трябва ъглошлайф и електрожен да :D

 Не мога да си редактирам поста..  ЦЪК  линк към поста ако се интересуваш :)

 

P.s. в коментарите има подробни снимки

Редактирано от thelastbonbona

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, thelastbonbona написа:

 Не мога да си редактирам поста..  ЦЪК  линк към поста ако се интересуваш :)

 

P.s. в коментарите има подробни снимки

Благодаря, за съжаление опасенията ми за тези седалки се потвърдиха. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...