Jump to content
Rakeem

Предни маслени амортисьори - откъде?

Recommended Posts

Здравейте, къде да ги търся, освен официалните представителства, всичко, което намирам е на газ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За чий са ти маслени? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналните не са ли маслени? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май искаш се връщаш в миналия век. 

Screenshot_20200430-190736.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С оглед качеството на пътищата ни търся комфорта, с газовите няма ли да стане по-твърда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналните са Закс, според мен няма разлика между тези афтърмаркет и ОЕМ-ските. Твоите са зле или просто пусна тема, че искаш маслени?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преден десен ми протече :( Не знам какъв тип са оригиналните, ако са маслени и сложа газови, возията ще стане още по-зле. 

Евентуално някой, който е сменял и е сложил газ, да сподели как е. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслените амортисьори функционират само с масло  и се различават от газовите, които използват газ и масло. Друга тяхна отличима разлика е, че съдържат азотен газ, а в горната част на резервната тръба съдържат въздух. Подходящи са градски тип автомобили и за каране на къси разстояния.

 

Цитат от тук :   
https://nasauto.bg/blog/kakvo-predstavlqvat-amortisyorite-na-avtomobilite-11203.html
Сега дано разбереш че не са ти маслени само

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Основната разлика между маслените и газовите е в това, че маслените функционират само в ребаунд, докато газовите и в двете посоки, на окачване проектирано да работи с маслени амове, може да се сложат газови, но возията ще се втвърди, при окачване проектирано да работи с газови не могат да се сложат маслени, защото ще клекне, за това ми е важно да знам с какво амове излиза Сивика от завода, ако е с маслени, слагам маслени, ако не-газови.

KYB Premium са маслени, KYB Excel G - газови. 

Който е сменял стокови амове на Сивик 8-а знае какви са, познават се елементарно.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, Фена ти е дал най-точно инфо. Маслените амортисьори се ползват главно в старите автомобили. Ползват се и при нови но газовите имат повече предимства - по-издръжливи са, имат по-дълъг живот от маслените, по-трудно се развалят и си по-стабилен с тях. Единственият минус е, че са по-скъпи от маслените, това е. Не знам какво го мислиш толкова. Твоите на Сивика 99.9% са газови а не маслени.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменял съм закс газови.Нямам проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях сигурен, че е с газови, преди да ме вкарат в джаза, че е с маслени и ако съм сложел газови щяла да стане голямо дърво, а то накъде повече. От Бултрако не знаят какви са стоковите, дадоха ми само цена, 250лв на парче, писал съм на Хонда ЮК, ако и от там не ми дадат информация, ще взема ОЕМ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата между ОЕМ и Афтърмаркет в този случай е един надпис "HONDA SACHS", просто да знаеш. Като кола, която е произведена в Европа, има бая неща които са на EU производители. Това е добре, защото частите са на по-нормални цени а не като изцяло японските версии, където ОЕМ частите са x3 като цена. 

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз търся като на колегата, понеже преден десен е дал фира. Закс са оригиналните; и аз навсякъде ( и то при приятели по автоцентрове..) намирам само газови - Закс, Биллщайн, Каяба - 220-250 лв. Та съм в една чуденка ?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези с най-добрата отстъпка ;) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях забравил да пиша. От Хонда ЮК ми върнаха мейл, че са nitrogen gas filled.

Взех си от тук на Закс, имат си холограмен стикер, още на следващия ден ми ги докараха лично до апартамента, но все още не съм ги сложил, така че не мога да дам отзиви как се представят като афтърмаркет. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Rakeem написа:

Бях забравил да пиша. От Хонда ЮК ми върнаха мейл, че са nitrogen gas filled.

Взех си от тук на Закс, имат си холограмен стикер, още на следващия ден ми ги докараха лично до апартамента, но все още не съм ги сложил, така че не мога да дам отзиви как се представят като афтърмаркет. 

Ще взема да се възползвам и аз от тези, отстъпката я цената я бива. Благодаря на колегата за инфото. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rakeem, готин онлайн магазин с хубави цени. И аз си го адвам, че не го знаех ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
На 25.05.2020 г. at 20:20, Mkilla написа:

Rakeem, готин онлайн магазин с хубави цени. И аз си го адвам, че не го знаех ;)

И аз взех Закс от там. Цената я бива :). Че и доста други неща са им на добри цени-например Denso лабда сондата е 60 лв. надолу от местата, където я намерих.... Ако тя се окаже проблемната за светещия чек, оттам ще гледам да я взема. 

Редактирано от stany681

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
On 5/5/2020 at 4:31 PM, Rakeem said:

Аз бях сигурен, че е с газови, преди да ме вкарат в джаза, че е с маслени и ако съм сложел газови щяла да стане голямо дърво, а то накъде повече. От Бултрако не знаят какви са стоковите, дадоха ми само цена, 250лв на парче, писал съм на Хонда ЮК, ако и от там не ми дадат информация, ще взема ОЕМ.

Оригиналните на Хонда са газови (потвърдено от Honda UK) и са по £140 на парче! 😢 на мен протече левия, смених ги и двата това е цената тук в UK. Ся ме е яд, можех да мина и по-тънко.. тук има афтърмаркет и по £70 на парче... но, вече съм се минал 😂

Редактирано от squid

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...