Jump to content
Ivanv

малко помощ за 2 din

Recommended Posts

Здравейте колеги.Моля за малко помощ. Предстои ми монтиране на

мултимедия, но в оригиналното CD влизат 2 букси. Някой знае ли за какво са и коя жица за какво е. Благодаря предварително

Редактирано от Ivanv

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да попитам откаде се сдобихте с адаптирана рамка ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой има нужда от монтаж за София - може да ми пише.


Поздрави,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 14 часа, Ivanv написа:

... Някой знае ли за какво са и коя жица за какво е. ...

Буксите свързват CD-то към ел.инсталацията на колата. Това, ако питаш за двете големи правоъгълни букси.

Коя жица, за какво е не ти трябва да знаеш, освен ако нямаш намерение ти сам да си запояваш кабели към буксите. Просто отиваш в магазина и си купуваш адаптор - готов кабел преход от инсталацията на колата към новата мултимедия. Ако не си наясно точно какъв кабел ти трябва занеси в магазина новата мултимедия и им кажи, че искаш преход от това чудо към инсталацията на FR-V.

 

п.п. Не знам, каква е мултимедията, но най-вероятно ще се наложи да си купиш и рамка адаптор,

Преди 2 часа, maikallllll написа:

Само да попитам откаде се сдобихте с адаптирана рамка ? 

ако вече не си я купил. Нямам идея, от кой магазин се купуват такива неща в България.

Той

преди 25 минути, sttekata написа:

...

със сигурност знае.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога тези китайците пращат букси за Хонда , но за модели преди 2001.

Затова ти препоръчвам да си купиш букса Хонда-ISO, да срежеш ISO буксата и да запоиш кабелите към

буксата на мултимедията ти.

CRV-2: http://elimex.bg/product/135770/saedinitel-za-avtokasetofon-zrs-as-9b.html

CRV-3: http://elimex.bg/product/147764/saedinitel-za-avtokasetofon-zrs-as-14a.html

 

Предполагам една от двете ще е за твоята кола.

 

По този начин вече ще бъде възможна за сваляне.

 

Обикновено втората букса е за контрола на копчетата от волана.

Срещал съм и 3та букса - за буфера.

 

Ако ти трябват схеми ми пиши да ти ги дам.

Редактирано от sttekata
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, sttekata написа:

... Затова ти препоръчвам да си купиш букса Хонда-ISO, да срежеш ISO буксата и да запоиш кабелите към

буксата на мултимедията ти. ...

 

Е да де, и аз тва викам. Трябва да си купи адаптор Хонда -> ISO.

Обаче,  моя вариант е без рязане и запояване. Ще се съгласиш, че има вероятност новата мултимедия да е с ISO букси, нали?

Ако не е, би трябвало да има букса със стърчащи от нея кабели. Тогава отиваме на твоя вариант с рязането на Хонда -> ISO адаптора и запояването на жиците.

А пък може и да има готов кабел Хонда -> новата мултимедия, и да не се налага рязане.

Ама дотук си говорим общи приказки, понеже не знаем, със каква букса е мултимедията. 

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Краси, винаги идват по един от следните начини:

- с букса на навигацията и стърчащи кабели за връзване към друга букса;

- с букса на навигацията и стърчащи кабели за връзване към друга букса + 2ри кабел с две букси (букса към навигацията-кабел-букса към колата), но има вероятност буксата за колата да е друг модел.

-  кабел с две букси - букса към навигацията-кабел-букса към колата.

 

С букса към ISO, за 5г не съм видял да идва освен ако не е поръчана с ISo букса - ще се съгласиш ли?

Редактирано от sttekata
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм.

 

п.п. Нямаше да пиша предишния си пост, ако бях видял, че си редактирал твоя. :P

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. За съжаление мултимедията е със стърчащи кабели. Попитах на няколко места за готов преход, но не намерих, така че ще се наложи запояване. А рамката я взех от Бултрако. Някъде около 150 лв. От там излезе най-евтина. А това са кодовете за различните цветове на таблото

Screenshot_20200410_132951.jpg

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ето и крайния резултат с помощта на колегата sttekata

IMG_20200417_194924.jpg

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги намерихте ли въпросната рамка на по-ниска цена. Нещо не ми е приятно да дам 150 лева за нея.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АКо е удобно да попитам как се махат болтовете, които държат рамката на радиото? Някакво ръководство за разглобяване?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 10.04.2020 г. at 7:24, maikallllll написа:

Само да попитам откаде се сдобихте с адаптирана рамка ? 

Има много теми във форума.В профилът ми съм качил снимки как изглежда след монтажа.Успех!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, реших да не пускам нова тема тъй като става въпрос за мултимедия. Сложих си този модел https://carmedia.bg/nachalo/741-5267-honda-fr-v-2004-2009g.html#/168-konfiguraciya-69990lv_android_11_4_yadren_cpu_2gb_ram_16gb_rom_dsp_rds , в сайта го предлагат с рамката ако някой се интересува. Проблемът ми е, че не можах да свържа бутоните от волана, а медията го има като опция. Видях във форума, но е за Цр-в и там има един червено - зелен кабел, а при нас не го намирам. Моля за помощ. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Интересуваме някой дали е намерил преходник за андроидска навигация. Закупил съм рамка и навигация ( Китай), но дойде с преходни кабели за CRV 2. Само буксата за антената пасва. Ако някой знае от къде мога да закупя или някой да ми направи кабел за андроидската навигация ще съм Ви много благодарен. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...